AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 139 forumowiczów jest online
Obecnie 139 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak wyświetleń reklamy produktów z więcej niż 1 wariantem w PLA

Nowicjusz ✭ ✭

Dzień dobry!

Tak jak w tytule w kampanii produktowej nie wyświetlają mi się reklamy produktów, które mają więcej niż jeden wariant.
Produkty w GMC miały status "out of stock" pomimo, że na sklepie były dostępne (niedostępny był jeden wariant i od razu cała grupa dostawała dostępność "out of stock"). W feedzie wszystkie warianty widnieją jako 1 produkt.

Dodałem zatem dodatkowy feed, który na sztywno podmienia dostępność na "in stock" - nie ma sytuacji, że wszystkie warianty są niedostępne, klient zaakceptował takie rozwiązanie.

Jednak reklamy nadal się nie wyświetlają i brakuje mi pomysłu co jeszcze mogę zrobić, aby to ruszyło - produkty nie są odrzucone a ustawiona stawka jest wysoka. Czy macie może jakieś sugestie jak to można rozwiązać? Byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

Wszechwiedzący ✭

Cześć Paweł,

Zacznijmy tak:

*Weź stronę przykładowego produktu w wariancie, który widzisz jako "out of stock"

*Wrzuć ją do:

https://search.google.com/structured-data/testing-tool/u/0/

Tam zobaczysz jak Google widzi ten produkt.

Jeśli jest "out of stock" to znaczy, że masz błędnie osadzone znaczniki danych na stronie.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Magister ✭

Na czym masz postawiony sklep? 

Dot.: Brak wyświetleń reklamy produktów z więcej niż 1 wariantem w PLA

Nowicjusz ✭ ✭

Dzięki za odpowiedź Krzysztof
Problem jest taki, że jest jedna podstrona dla wszystkich warianatów dopiero na tej podstronie po kliknięciu dodaj do koszyka można wybrać wariant.

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć Mariusz

Sklep stoi na Magento. Obecnie testujemy nadal rozwiązanie z ustawieniem na sztywno dostępności. W tej chwili udało się dotrzeć do momentu gdzie w feedzie każdy wariant jest już jako osobne ID a produkt widnieje jako Grupa. 
Czy w takiej sytuacji gdzie wszystkie warianty są jako spięte jako grupa moja reklama może wystąpić tylko na jednym miejscu w shopping? 
Czy żebym mógł walczyć np o zajęcie 4 z 5 miejsc każdy wariant powinien być widoczny jako osobne ID bez grupy produktów?

Pozdrawiam
Robert

Magister ✭

Doświadczenie mi podpowiada, że warianty powinny mieć osobne ID i być traktowane jako osobny produkty. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że przysparza to masy problemów ale możesz się wspierać na 2 sposoby:

- ustawić technicznie na sklepie aby każdy z produktów wariantowych był po URLu osobnym produktem z własnym ID.

- Użyć suplementu do FEEDa i tam każdy z wariantów opisywać osobno. 

Nowicjusz ✭ ✭

Pierwszy sposób raczej odpada bo jeśli dobrze myślę to spowoduje to również pokazanie każdego wariantu produktu osobno w kategoriach, a tego chciałbym uniknąć.

Co do drugiego sposobu to wtedy musiałbym kolumnę Item group ID zostawić pustą, aby nadpisywało jej brak? To rozwiązuje temat?
Wtedy każdy wariant pozostanie tylko z ID produktu. Czy wszystkie tytuły,opisy linki również muszę nadpisywać?

Wszechwiedzący ✭

Hej Robert,

Jak chcesz mieć możliwość zajęcia kilku miesc reklamowych skoro masz tylko jedno ID dla danego wariantu? 

Druga sprawa to to, że po tym co napisałeś twoja strona nie spełnia wymagań dotyczących zakupów Google.

Mam tu na myśli sytuacje gdy będziesz miał kilka wariantów prowadzących do tego samego URL.

Ponieważ:

Przechwytywanie.JPG

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”