Obecnie 246 forumowiczów jest online
Obecnie 246 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak produktów w poprawnym pliku danych

Nowicjusz ✭

Dzień dobry,

Mam problem z produktami w pliku danych. Do niedawna wszystko działało i produkty się wyświetlały. Nie zmieniałam pliku danych (jest generowany automatycznie i ścieżka do pliku jest prawidłowa), a ostatnio (2 tyg. temu) w raporcie diagnostyka pojawiła się informacja, że jest 0 aktywnych produktów. Sprawdziłam plik i w opcji testowej wyszło, że plik zawiera ponad 4000 produktów. Ten sam plik wgrany od nowa w standardowym trybie nadal pokazywał 0 produktów. Ostatecznie znalazłam taką informację: 

"Plik jest niedostępny, ponieważ został pobrany w okresie ostatnich czterech godzin z innego adresu IP (74.125.42.227). Jeszcze przez 18 minut ten plik będzie mógł być pobrany tylko z tego adresu IP." 

Przestawiłam harmonogram pobierania na inną godzinę i następnego dnia produkty znowu się pojawiły. Niestety dzisiaj miałam taką samą sytuację, więc wnioskuję, że nie jest będzie to pojedynczy przypadek. Nie jestem w stanie codziennie kontrolować tego, czy produkty zostały pobrane, czy nie.

Stąd moje pytanie: co jest przyczyną takiej sytuacji i co mogę zrobić, żeby się ona więcej nie powtarzała?

Pozdrawiam.

Nowicjusz ✭

Mam ten sam problem. Wczoraj w nocy plik wczytał się popranie, a dzisiaj już nie.

Z jakiego oprogramowania korzystasz? Ja z IAI-shop.

Nowicjusz ✭

Ja też z IAI-Shop. Na początku, jak problem się pojawił po raz pierwszy, zwróciłam się właśnie do IAI-Shopu. Dostałam taką odpowiedź:

"Adres IP jak może sprawdzić w internie należy do Google Inc. Proszę zatem z tym pytaniem zgłosić się do obsługi Google." 

Jak zwykle konsultanci IAI-Shopu bardzo pomocni... 

Ostatecznie zadzwoniłam też do Google, ale nadal nie dostałam odpowiedzi, co się dzieje. Mam wrażenie, że ten plik danych żyje własnym życiem :/

Nowicjusz ✭

Dzień dobry,

Nadal problem występuje. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.