Obecnie 165 forumowiczów jest online
Obecnie 165 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Blokada AdWords a konto MCK

Nowicjusz ✭

Witam, mamy zablokowane konto AdWords z powodu naruszenia zasad. Nie udaję się nam go odblokować ( nie możemy otrzymać informacji co jest przyczyną blokady). Dziś po rozmowie z konsultantką dowiedziałem się, że nasze konto jest podpięte pod MCK choć w ustawieniach nie mamy takiej informacji i nikt z nas nie tworzył takiego konta. Czy ktoś wie co robić?

Dot.: Blokada AdWords a konto MCK

Magister ✭ ✭ ✭
Podpięcie pod MCK nie oznacza, że tworzyliście takie konto. Wystarczy jedno kliknięcie "zgody" w zakładce Dostęp do konta i już osoby z dostępem do danego MCK zostają Menedżerami Waszego konta.

Czy na pewno nie wyrażaliście takiej zgody? Nie macie żadnego Menedżera (czyli właśnie podpiętego MCK)?
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Co do zgody, to ciężko mi powiedzieć bo jedna osoba przy tym grzebała. Z poziomu menu nie mamy widocznego żadnego konta MCK. Czy to, że jesteśmy tak podpięci mogło być przyczyną blokady? Czy usunięcie inny użytkowników poza mną ( nie zakładałem konta MCK ) usunie takie połączenie z naszym kontem? Dziękuje za szybką odpowiedź!

Magister ✭ ✭ ✭
1. Podpięcie menedżera/MCK widać w zakładce Dostęp do konta - na dole pod użytkownikami są jeszcze Menedżerowie.
2. Sam fakt podpięcia raczej nie był przyczyną
3. Użytkownicy to jedno, a Menedżerowie to drugie (to jest właśnie MCK), więc usunięcie użytkowników niczego nie zmieni.
4. Czy rzeczywiście musisz usuwać to połączenie, czy dostałeś informację, że odpięcie od MCK rozwiąże problem? Być może inna osoba, która "przy tym grzebała", podpięła się właśnie przez swoje MCK i - jeśli ufasz tej osobie - nie ma potrzeby jej usuwania...
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Student ✭
Warto przeanalizować Historię zmian na koncie.
Pozdrawiam
Karol Węgrzyniak