Obecnie 174 forumowiczów jest online
Obecnie 174 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Błąd w weryfikacji feed produktowego

Magister ✭

Cześć, podczas próby zweryfikowania feeda wyskakuje mi błąd z który nie potrafię sobie poradzić, tutaj prośba do Was o pomoc. Kilka informacji o pliku:

1. Feed stoi na arkuszach Google, które mają wbudowany dodatek GMC.

2. Zbudowany jest pod produkty z grupy biżuterię  Ubrania i akcesoria > Biżuteria > XXX (różnego rodzaju produkty)

3. Zawiera około 50 produktów.

4. Dane produktowe jakie zawiera to:

FEED.png

I taki jest niefart, że podczas weryfikacji feeda wyskakuje mi błąd z którym nie potrafie sobie poradzić. 

Szkic.png

Dzięki za pomoc.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Sprawdź czy dane ci się dobrze wkleiły tzn czy mimo wklejenia do jednej komórki nie ma jakiegoś zbędnego entera który powoduje że system rozxzytuje to jako dodatkowy wiersz bez danych. 

Był jakiś czas temu podobny problem ale odpowiadam na telefonie i ciężko mi go wyszukać i sprawdzić czy udało się rozwiązać problem.  

Jak uda Ci się rozwiązać problem to napisz co było problemem. Będzie na przyszłość. 

Teoretycznie support powinien widzieć więcej i doradzić co jest nie tak. Co źłe zaciągnęło się że sklepu. 

Dominik Myślak

Magister ✭

Pracuje właśnie nad tym FEEDem i okazuje się, że błąd powoduje kolumna 'STAN'w której opis ustawiony jest jako "NOWY". Po usunięciu kolumny błąd znika ale i pojawia się komunikat, że atrybut "STAN" jest wymagany. Wiecie może jak sobie z tym poradzić? 

Magister ✭

Feed po zgłoszeniu do GMC został sprawdzony i zaakceptowany. Tak jakby kolumna 'STAN" była nieprawidłowo interpretowana jako błędna.

Oczywiście wszystko działo się na poziomie dodatku Google Merchant Center do Google Sheets. 

Najlepszy Współtwórca

Rozumiem, że udało się ogarnąć temat i teraz feed jest w całości zaakceptowany i wyrzuca błędów. Jeśli tak to super Emotikon: Szczęśliwy

Dominik Myślak

Magister ✭

Wszystko działa, choć przyczyny auto-naprawy nie są mi znane Emotikon: Język Dzięki za pomoc.