Obecnie 291 forumowiczów jest online
Obecnie 291 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Błąd przy tworzeniu pliku danych z Prestashop

Student ✭

Udało mi się połączyć konto Google Merchant Center z Prestashop.

Przechodząc do Łączenie kont > Platforma Handlu Elektronicznego na liście połączeń znajduje się platforma Prestashop:

gmc2.PNG

Przy próbie utworzenia pliku danych po przejściu do ostatniego kroku pojawia się komunikat o błędzie:

gmc_blad.PNG

Komunikat nie wskazuje na konkretną przyczynę wystąpienia błędu, więc nie bardzo wiem w czym jest problem. Skutek jest taki, że plik danych nie jest tworzony. Próbowałem przeprowadzić ten proces kilka razy licząc, że to jakiś chwilowy błąd systemu, ale nic z tego. Za każdym razem pojawia się komunikat o błędzie. W czym może leżeć przyczyna? Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Stanisław S
marzec

Najlepszy Współtwórca

Witam Stanisławie,

Proszę zerknąć na ten temat na forum https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Zakupy-Google-i-Merchant-Center/Oficjalny-modul-google-sho... - na 3 stronie jest wiadomość od zespołu Google jaką otrzymał jeden z użytkowników.

Jest to większy problem i czekamy na jego rozwiązanie.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Stanisław S
marzec

Najlepszy Współtwórca

Witam Stanisławie,

Proszę zerknąć na ten temat na forum https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Zakupy-Google-i-Merchant-Center/Oficjalny-modul-google-sho... - na 3 stronie jest wiadomość od zespołu Google jaką otrzymał jeden z użytkowników.

Jest to większy problem i czekamy na jego rozwiązanie.

Dominik Myślak

Student ✭

Dzięki wielkie za odpowiedź.

Szkoda tylko, że ta darmowa wtyczka do Prestashop nie ma możliwości wygenerowania pliku w formacie xml. Kiedyś chyba taka wtyczka istniała, nazywała się chyba Google Shopping Flux, ale teraz nie mogę jej znaleźć. 

To rzeczywiście spory problem bo klient wykupił certyfikat SSL, żeby startować z kampanią produktową, a tutaj szykuje się opóźnienie.