Obecnie 211 forumowiczów jest online
Obecnie 211 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Atrybut "product type"

Nowicjusz ✭
Cześć,

na kilku kontach AdWords, na których prowadzę kampanie produktowe zauważyłam zmiany dotyczące atrybutu "product type".
W wypadku tych kampanii niektóre produkty posiadają kilka wartości dla tego atrybutu, zapisane są w pliku xml jeden pod drugim:  
wiersz 20: <gEmotikon: Językroduct_type><![CDATA[typ1]]></gEmotikon: Językroduct_type>
wiersz 21: <gEmotikon: Językroduct_type><![CDATA[typ2]]></gEmotikon: Językroduct_type>

Do tej pory AdWords, przypisując product_type do danego produktu, brał pod uwagę pierwszą wartość. To byłoby zgodne z informacjami dostępnymi pod adresem: https://support.google.com/merchants/answer/188494?hl=pl  "Jeśli prześlesz wiele wartości, tylko pierwsza z nich zostanie użyta jako 'typ produktu' [product type] dla Twoich kampanii produktowych." 

Jednak od 16.08 zauważyłam, że brana jest pod uwagę druga wartość. W efekcie moje kampanie mają zupełnie inną strukturę i produkty "wpadają" do innych grup produktowych.

Czy zauważyliście podobne zmiany na swoich kontach? Czy sposób odczytywania tego atrybutu przez AdWords zmienił się?