Obecnie 189 forumowiczów jest online
Obecnie 189 forumowiczów jest online
Zadaj pytania i uzyskaj odpowiedzi odnośnie Zakupów Google i Merchant Center. Dowiedz się jak zoptymalizować swoje kampanie produktowe.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Aktualizacja produktów w Google Merchant Center

Nowicjusz ✭

Witam, mam pytanie dotyczące aktualizacji produktów w Google Merchant Center. W przypadku wystawiania pliku XML, z jaką częstotliwością można liczyć na zaciągnięcie nowych danych? W przypadki automatycznej aktualizacji cen i dostępności, jak często się to odbywa i dla których produktów? Dzięki z góry za pomoc, pozdrawiam, Ania

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Aktualizacja produktów w Google Merchant Center

Nowicjusz ✭

Witam, mam pytanie dotyczące aktualizacji produktów w Google Merchant Center. W przypadku wystawiania pliku XML, z jaką częstotliwością można liczyć na zaciągnięcie nowych danych? W przypadki automatycznej aktualizacji cen i dostępności, jak często się to odbywa i dla których produktów? Dzięki z góry za pomoc, pozdrawiam, Ania

Dot.: Aktualizacja produktów w Google Merchant Center

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Można ustawić na raz dziennie , całego pliku xml , więc wszystkich produktów
http://i.imgur.com/KB6G1eI.png

Nie sprawdzałem tego, ale możliwe, że da sie dodać kilka razy ten sam plik i ustawić na codziennie o innej godzinie, więc będzie co kilka godzin się aktualizować.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Dzięki za szybką odpowiedź. Raz dziennie to strasznie mało. Faktycznie ten myk, który zasugerowałeś może zadziałać. A jak to się ma do automatycznej aktualizacji? 

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Edytowałem posta-
Nie sprawdzałem tego, ale możliwe, że da sie dodać kilka razy ten sam plik i ustawić na codziennie o innej godzinie, więc będzie co kilka godzin się aktualizować.

Edit.

Automatyczny to znaczy, że nie musisz robić tego ręcznie tylko ustalasz kiedy to sie ma dziać

Student ✭

Pamiętajcie jednak, że aktualizacja też nie jest natychmiastowa. Dużo szybsza niż pierwszy plik, ale nie rozpoczyna się zaraz po przesłaniu. Więc planując aktualizację na konkretną godzinę należy wysyłać plik wcześniej.