AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 150 forumowiczów jest online
Obecnie 150 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

totalny AMATOR zadaje pytania

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Cześć,

na początku zaznaczę, że jestem totalnym świeżakiem w adwords. Jeśli źle umieściłem temat, proszę nie besztajcie tylko wskażcie gdzie powinienem zadawać pytania.

Dziś rozpocząłem kampanie swojej wypożyczalni samochodów.

adwords.jpg

Co muszę zrobić, żeby reklama z kolumny po prawej stronie znalazła się na górze wyników wyszukiwania? Np zastąpiła oc sprawcy peel?

PZ

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: totalny AMATOR zadaje pytania

Najlepszy Współtwórca

Na pozycję reklamy wpływa stawka za kliknięcie i wynik jakości

Poczytaj o wyniku jakości:

https://support.google.com/adwords/answer/2454010?hl=pl

https://support.google.com/adwords/answer/140351?hl=pl

Jak to działa w praktyce. Czym lepiej przygotujesz kampanię AdWords, tym Twoje stawki za kliknięcie będą niższe i pozycje reklam wyższe.

Poczytaj o dopasowaniach słów kluczowych, o grupowaniu słów kluczowych w grupy reklam, o tworzeniu 2-3 tekstów reklamowych w obrębie grupy reklam, a przez to optymalizację kampanii pod kątem najlepszych tekstów.

Poczytaj o rozszerzeniach reklam (linki witryny, rozszerzenie połączeń jak i lokalizacji).

Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca
Dominik skierował Cię na temat wyniku Jakości, zapoznaj się z tym szerokim zagadnieniem.
Jednak aby reklama mogła uzyskać pozycje premiowane np 1-3 ponad wynikami organicznymi lub pod nimi, jednocześnie muszą zostać spełnione następujące warunki:

Wysoki ranking (którego udziałem jest wysoki WJ), wystarczający do wyświetlenia na tej pozycji i przekraczający pewien próg + zatwierdzenie reklam (brak zastrzeżeń potwierdzony przez człowieka).
Na ten ostatni element niestety czasem musimy zaczekać max do 72h. Zazwyczaj trwa do dużo krócej.

Jeśli po 72h reklama nie wyświetla się na pozycji powyżej wyników organicznych oznacza to, że jej ranking lub jego składowa w postaci WJ na to nie pozwala (sama stawka max cpc nie wystarczy).

Magister ✭ ✭ ✭
Informacje o wyniku jakości słów kluczowych zobaczysz w zakładce słowa kluczowe (trzeba dodać dodatkową kolumnę, bo domyślnie kolumna ta nie jest wyświetlana). Informacja o niskim wyniku jakości pojawia się także w postaci komunikatu "Wyświetlane rzadko z powodu niskiego wyniku jakości". Jeśli wynik jakości będzie na poziomie średnim lub wysokim w krótkim okresie na pozycję musisz wpływać stawkami za kliknięcie, ale nie zapominaj o pracy nad poprawianiem wyniku jakości.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Student ✭ ✭
Czy możesz podzielić się z nami wartością wyniku jakości dla tego słowa na którym Ci najbardziej zależy i co Google opisało po najechaniu na "dymek" ze szczegółami wyniku jakości?
Krzysztof Marzec