AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 171 forumowiczów jest online
Obecnie 171 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

sklep stac. i inter. jak nie konkurować między własnymi kampaniamii

Nowicjusz ✭

Witam. Mam dwie oddzielne kampanie, jedną dla sklepu stacjonarnego, która obejmuje tylko konkretny obszar np. Gdańsk, Sopot, Gdynia. Grupa reklam posiada słowa kluczowe, wszystkie z dopiskiem miasta np. namiot turystyczny Gdynia.Czy biorąc dopasowanie "Do Wyrażenia" i [dokładne] podczas kampanii z konkretną lokalizacją na te miasta, ten dopisek jest potrzebny, aby nie konkurować z kampanią sklepu internetowego, który posiada ten sam asortyment ale na całą polske? Czy jedynym sposobem, aby nie konkurowały, jest wykluczenie w jednej kampani słów z przeciwnej? Reasumując: jak reklamować jednocześnie sklep internetowy i sklep stacjonarny na te same hasła aby ze sobą nie konkurowały.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: sklep stac. i inter. jak nie konkurować między własnymi kampania

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Po pierwsze reklamy emitowane z tego samego konta nie wyświetlą się równocześnie - wyświetli się tylko jedna z nich. Po drugie, w kampanii na całą Polskę możesz z kolei wykluczyć np. Trójmiasto.

 

Dopisane przy edycji:

W kampanii na określone miejscowości dałbym słowa bez nazwy miejscowości, gdyż osoby z danej miejscowości nawet wpisując bez miasta biorą pod uwagę zakup w okolicy, zrobiłbym również kampanię zawierającą słowa z nazwą miejscowości reklamujące sklep stacjonarny i dopiero w 3 kampanii ze słowami bez nazw miejscowości kierowałbym na sklep internetowy (tu ewentualnie można dać nazwy miejscowości jako słowa wykluczające i/lub wykluczenie kierowania na dany region).

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Dot.: sklep stac. i inter. jak nie konkurować między własnymi kampania

Wschodząca Gwiazda
1. Kampania - reklama sklepu stacjonarnego (ip polska)
frazy :
produkt + Gdańsk
produkt + Sopot
produkt + Gdynia

2. Kampania - reklama sklepu online z info o sklepie stacjonarnym (ip : gdynia, gdańsk, sopot)
frazy :
produkt
produkt
produkt

3. Kampania - reklama sklepu online (ip polska)
frazy :
produkt
produkt
produkt

Adaśko