AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 325 forumowiczów jest online
Obecnie 325 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

remarketing - cena za klik i capping

Nowicjusz ✭

witam was

mam remarketing (banery graficzne automatycznie dopasowujące się) dla wszystkich uzytkowników strony (okna , drzwi i inne , uzytkownicy ze śląska) , wychodzi ca 3,5 zl za kliknięcie , dziennie spadałoby 50/60 zł budżetu gdyby nie ograniczenie, 1/jakie macie stawki na "największych" onet, wp, interia

2/ czy i jaki macie ustawiony capping ?

remarketing - cena za klik i capping

Student ✭ ✭ ✭

Remarketing za 3,5 zł? Ja nie dałbym nawet złotówki. Przetestuj niższe stawki, a powinieneś odnotować więcej kliknięć.
A capping z reguły warto - każdego może irytować reklama, którą widzi 20 razy. Ponadto dzięki temu ograniczeniu możesz mieć większy zasięg, bo wystarczy na to budżetu.

remarketing - cena za klik i capping

Nowicjusz ✭

onet, interia za złotówkę lub mniej?!

Dot.: remarketing - cena za klik i capping

Profesjonalista ✭ ✭

Zadaj sobie pytanie "czy to Ci się opłaca". 

Załóżmy, że płacisz za kliknięcie 3,5 zł na onecie. Z 10 kliknięć masz 1 sprzedaż. W sumie za kliknięcia zapłaciłeś 35 zł. Pytanie czy ta sprzedaż daje Ci większy zwrot z inwestycji. Jeśli np zarabiasz na niej 40 zł, to jest ok. Natomiast jeśli 30 zł, to już nie jest to rentowne. Stąd jak patrzysz na średnie cpc w sieci reklamowej to miej z tyłu głowy pytanie czy Ci się to opłaca.

 

Poczytaj trochę o ROAS: https://support.google.com/adwords/answer/6268633?hl=pl

 

Co do cappingu, to tak już padała odpowiedź. Jak dasz mały może Ci się zwiększyć zasięg (w zależności od wielkości Twojej grupy). Jak dasz większy, to może irytować użytkowników, przykładowo, ktoś jest zainteresowany drzwiami, a później pokazują mu się cały czas okna. 

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X