AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 183 forumowiczów jest online
Obecnie 183 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

reklamy - kierowanie na lokalizacje

Student ✭ ✭ ✭

Chciałem się zapytać czy jest jakiś sposób aby kierować reklamę na osoby będące w "celowanej" lokalizacji szukające słów związanych z tą lokalizacją (nawet będące poza nią) ale wyłączając osoby będące w tej, które szukają słów i powiązań z inną lokalizacją.

Tj. reklamujemy hotel w Warszawie. Kierujemy na ludzi z Wwa i zainteresowanych Wwa lokalizacją ale nie chcemy aby reklama wyświetlała się osobom z Wwa, które szukają hotelu np. w Wwy.

Czy trzeba robić wykluczenia słów w tym wypadku miast? Czy jakoś można to obejść "automatem"?

Odpowiedź eksperta 2verified_user
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz K
września 2015

Dot.: reklamy - kierowanie na lokalizacje

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

jak przeczytasz drugi raz to zdanie to zobaczysz, dlaczego pytałem.. Emotikon: Szczęśliwy

klasyczne ustawienia kampanii

Screen Shot 09-21-15 at 03.14 PM.PNG

ale musisz wybrać jako lokalizację warszawę i wykluczyć wszystko dookoła, czyli wszystkie pozostałe województwa plus dodatkowo miejscowości z mazowieckiego wokół warszawy

i niestety przydałyby się do wykluczenia największe miasta poza mazowieckim bo również mogą się pojawić takie wyszukiwania - zależy to też od użytych przez Ciebie słów kluczowych i dopasowań

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Alternatywą jest dodanie do kampanii listy słów wykluczających zawierających wszystkie inne miejscowości poza Warszawą. Problem w tym, że trzeba uwzględnić literówki i różne odmiany, by to zadziałało (taką przykładową listę możesz znaleźć tutaj: https://goo.gl/u9j4io - pamiętaj by wyrzucić z listy Warszawę. Listę można rozbudować o nazwy województw i ewentualnie krain geograficznych).
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca
Tomasz przetłumacz mi to zdanie jeszcze raz: "Kierujemy na ludzi z Wwa i zainteresowanych Wwa lokalizacją ale nie chcemy aby reklama wyświetlała się osobom z Wwa, które szukają hotelu np. w Wwy."
Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭
ok Emotikon: Szczęśliwy. Chodzi mi o to ...mamy słowo kluczowe hotel. Chcemy je wyświetlać:
- osobie z Warszawy,
- osobie zainteresowanej Warszawą (jest w Poznaniu ale szuka hotel Warszawa).

Usuwamy osoby będące w Warszawie i szukające np. hotel Wyszków (Wwy Emotikon: Mrugający ) czyli poza Warszawą
Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

jak przeczytasz drugi raz to zdanie to zobaczysz, dlaczego pytałem.. Emotikon: Szczęśliwy

klasyczne ustawienia kampanii

Screen Shot 09-21-15 at 03.14 PM.PNG

ale musisz wybrać jako lokalizację warszawę i wykluczyć wszystko dookoła, czyli wszystkie pozostałe województwa plus dodatkowo miejscowości z mazowieckiego wokół warszawy

i niestety przydałyby się do wykluczenia największe miasta poza mazowieckim bo również mogą się pojawić takie wyszukiwania - zależy to też od użytych przez Ciebie słów kluczowych i dopasowań

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭
no właśnie... ale to jednak robota ręcznaEmotikon: Mrugający. Ale dzięki Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭ ✭
a mam takie pytanie czy jak w kierowaniu wykluczę Polskę a dodam woj. mazowieckie to osiągnę to co chcę? Czyli wyświetlenia dot. woj. mazowieckiego? Nie będzie żadnego konfliktu?
Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Alternatywą jest dodanie do kampanii listy słów wykluczających zawierających wszystkie inne miejscowości poza Warszawą. Problem w tym, że trzeba uwzględnić literówki i różne odmiany, by to zadziałało (taką przykładową listę możesz znaleźć tutaj: https://goo.gl/u9j4io - pamiętaj by wyrzucić z listy Warszawę. Listę można rozbudować o nazwy województw i ewentualnie krain geograficznych).
Tomasz Ciepłucha