AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 350 forumowiczów jest online
Obecnie 350 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

reklama się nie wyświetla

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam,

Chciałem pozycjonować się na konkretnej stronie, która należy do gdn'u. Stworzyłem reklamy graficzne i tekstowe i ustawiałem dość duże stawki za CPM ale reklamy "nie chcą" się tam pojawić. Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć czemu tak jest albo co z tym fantem zrobić?

Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: reklama się nie wyświetla

Najlepszy Współtwórca
jak dawno temu utworzyłeś reklamy? może jeszcze wymagają weryfikacji

czy próbowałeś ze stawkami cpc?

CPM to koszt za 1000 wyświetleń i te stawki mogą być wysokie...

poczytaj https://support.google.com/adwords/answer/6310?hl=pl - poniżej kilka innych artykułów na ten temat
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Dzięki wielkie za odpowiedź. Pierwszą graficzną partię stworzyłem w poniedziałek. Według panelu, reklamy już są zatwierdzone. Na ten moment tylko zwiększałem stawki CPM - max. 5 euro i nic się wydaje. Może faktycznie spróbuje z CPC. Ale wydaje mi się, że taka stawka CPM powinna "przebić" moje reklamy.

Najlepszy Współtwórca
Możesz zawsze przetestować wyższe o wiele stawki i obserwować sytuację. Jeśli stwierdzisz, że to za dużo spróbuj z CPC.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Nawet po zatwierdzeniu czasem mija kilka godzin zanim reklamy zaczną się wyświetlać.
Ostatnio miałem taki przypadek, że kończyła się klientowi promocja i zmienialiśmy wszystkie banery w kampanii
Po wstrzymaniu reklam dalej przez dość długi czas wyświetlały mi się z remarketingu wstrzymane reklamy, a nie te nowe.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Zmieniłem dziś rano na CPC max. 5 euro i nadal stoi...może moja strona jest wykluczona z możliwości reklamowania się na stronie docelowej?

Wschodząca Gwiazda
A czy w kierowaniu masz ustawione tylko i wyłącznie miejsca docelowe?
Poza tym sprawdź język i lokalizacje w ustawieniach kampanii. Może tam coś jest nie tak.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Moim miejscem docelowym jest jedna konkretna strona Emotikon: Szczęśliwy. Sprawdzałem język(polski) i lokalizację(Polska) - wszystko się zgadza.

Wschodząca Gwiazda
A czy wybrana przez Ciebie strona obsługuje format i rozmiar reklamy, którą na nią kierujesz?
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Według google ad planner strona ta używa tylko reklam tekstowych, więc tylko takie stworzyłem.

Wschodząca Gwiazda
Możesz podać adres strony, na którą kierujesz reklamy?
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Właśnie nie chcę zbytnio podać tego adresu...jest to strona działająca w partnerstwie z onet.pl. Może to jest jakiś czynnik?

Wschodząca Gwiazda
Nie jestem zbytnio zorientowany w AdSense, ale po informacjach jakie podałeś wnioskuję, że faktycznie strona może być ograniczona do publikowania reklam tylko od niektórych wydawców.
Tomasz Ciepłucha