AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 75 forumowiczów jest online
Obecnie 75 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Złośliwe oprogramowanie

Student ✭

Witajcie,

Od wczoraj kilka moich kampanii wstrzymano ze wzgledu na zasady dotyczace zlosliwego oprogramowania. Na poczatku myslalem, ze to moze jakas luka w CMS-ach, ale dotyczy roznych CMS-ow. Do tego monitoruje zmiany plików wiec wiem o kazdych zmianach, ktore by mialy miejsce. Nie bede tu pisal o reszcie rozwiazan, dzieki ktorym wiem, ze witryny sa czyste. Ale niepokoi mnie to, ze niemal hurtowo zaczely byc wstrzymywane kampanie.

Moze to jakis blad w AdWords lub innym mechanizmie.

Dlatego pytam - czy u Was tez cos niepokojacego zaczelo sie dziac?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Złośliwe oprogramowanie

Najlepszy Współtwórca

Witryny są wstrzymywane również gdy są powiązane (np za pomocą linków, fragmentów kodu, itp) z innymi co do których jest pewność że naruszają zasady dot. szkodliwego oprogramowania.

Zadzwoń do Google i zapytaj jeśli nie masz wystarczających informacji w otrzymanej wiadomości.

Kilka dni temu podobna fala przetoczyła się z powodu integracji z jedną z porównywarek cen.

Magister ✭ ✭ ✭

Hej Wojtku,

zanim wykonasz polecany przez Leszka telefon do Google sprawdź jeszcze witrynę używając poniższego linka:
http://google.com/safebrowsing/diagnostic?hl=pl&site=http://Twój_URL (Twój_URL oznacza URL Twojej witryny)

Sprawdź także, czy widzisz coś niepokojącego w Narzędziach dla webmasterów. Więcej informacji znajdziesz także w artykule o złośliwym oprogramowaniu.

Osoba z supportu AdWords na pewno poprosi Cię o potwierdzenie, że te dwie czynności zostały wykonane. 

Mam nadzieję, że uda się jak najszybciej pozbyć paskudztwa i witryny znów zostaną aktywowane.

Pozdrawiam,

KarolinaP

Student ✭

Safebrowsing i GWT sprawdzilem jeszcze zanim napisalem tutaj. Sprawdzilem nimi takze linki do stron zewnętrznych (wlasciwie nie ma linkow wychodzacych, na palcach jednej ręki mozna policzyc wszystkie) - z takim samym efektem - zero infekcji na stronach do ktorych linkuje. Do porownywarek tez nie ma linkow. Wszystkie serwisy laczy jedno - ramka fanów Facebooka i integracja z GPlus Emotikon: Mrugający Ale wydaje mi się, że coś znalazłem... Nieautoryzowane zmiany w plikach js - powodujące wstawienie iframe zaciagajace kod ze strony http://jqueryjsscript.ru/ (zglosilem juz ta strone).

Ale co ciekawe - w kodzie HTML stron zblokowanych nie ma tej iframe (szablony sa prekompilowane, wiec wyswietlaja sie wersje z ostatnich zmian).

Przygotowuje skrypt czyszczacy skrypt, wiec jesli ktos ma serwer z dostepem do terminalu ssh, to moge pomoc. Wrzuce tez zaraz gdzies do wgladu fragment kodu co sie doczepia.