AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 98 forumowiczów jest online
Obecnie 98 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zbiorcze zmiany stawek eksperymentalnych

Student ✭ ✭ ✭

Witam,

Pewnie odpowiedź na to pytanie będzie banalna, ale szukam i nie mogę znaleźć:

W jaki sposób mogę zbiorczo zmienić maksymalne stawki CPC w eksperymencie AdWords?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Zbiorcze zmiany stawek eksperymentalnych

Najlepszy Współtwórca
W eksperymencie możesz różne rzeczy sprawdzać, ale stawki dla słów powinieneś móc zmienić tak jak przy zwykłych frazach. Zaznacz check box przy słowach kluczowych i naciśnij edytuj. Będziesz mógł zmienić stawki za kliknięcie.
Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Mogę wówczas zmienić obie stawki, ekperymentalną i kontrolną naraz, a chciałbym zmienić tylko stawkę eksperymentalną. Brakuje tu Zastosuj dla stawek eksperymentalnych.

Wszystko ładnie wygląda na tym przedpotopowym filmiku, ale w żaden sposób nie moge znaleźć polecenia Zastosuj do wszystkich. 

Najlepszy Współtwórca
po wybraniu segmentu zapewne masz tylko wyniki dotyczące eksperymentu. Następnie masz check box do zaznaczenia wszystkich elementów z lewej strony w linii z opisami kolumn.
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Właśnie niestety nie.

ScreenShot071.jpg

Po wybraniu segmentu eksperymenu pojawia się takie zestawienie jak powyżej. Każda zmiana zbiorcza max. CPC wprowadzana standardowo, czyli tak jak poniżej zmienia obie stawki kontrolną i eksperymentalną.

ScreenShot071.jpg

ScreenShot071.jpg

Wschodząca Gwiazda
A próbowałeś zmian dokonywać w edytorze Adwords?

Student ✭ ✭ ✭
Tak. W Edytorze zmiany zbiorcze działają bez zarzutu. Problem jest aplikacji online.

Student ✭ ✭ ✭
Dodatkowo każda kolejna względna zmiana stawek (+/-%) słów kluczowych zrównuje ponownie stawki kontrolne i eksperymentalne. Jest to co najmniej dziwne biorąc pod uwagę fakt, że stawki eksperymentalne podaje się w formie maksymalnego mnożnika CPC. A tak przy każdej zmianie stawek należy ponownie z Edytora AdWords modyfikować CPC eksperymentalne.