AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 119 forumowiczów jest online
Obecnie 119 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zawieszone konto Adwords z powodu naruszenia zasad reklamowych

AH
Nowicjusz ✭

Od kilku lat reklamowałam różne strony. Niektóre z nich nie należały do mnie. W 2011 roku zawieszono dwie moje witryny z powodu naruszenia zasad reklamowych. Były to strony na reklamowaniu których mi nie zależało. Kampanie reklamowe które dotyczyły tych stron zostały przeze mnie usunięte. Pomimo zawieszenia dwóch witryn konto pozostawało aktywne i reklamowałam nadal inną witrynę o tej samej tematyce. W sierpniu 2012 roku wielkie G zablokowało mi tę witrynę podając za powód brak zabezpieczenia SSL. Zabezpieczyłam domenę certyfikatem SSL, przesłałam do ponownej weryfikacji i wielkie G dopuściło witrynę do reklamowania uznając, że spełnia ich zasady. Dwa miesiące później ponownie zawieszono tę witrynę. Po interwencji Pani Zuzanna przeprosiła mnie za "niedopatrzenie" i konto zostało aktywowane. Podobne sytuacje powtarzały sie kilkakrotnie. Za każdym razem okazywało się, że jednak jest OK. 24 lutego ponownie zablokowali tę samą witrynę podając zupełnie inny powód którego nie dopatrywano się wcześniej. Wprowadziłam stosowne zmiany zgodnie z zaleceniami wielkiego G, przesłałam witrynę do ponownej weryfikacji i witrynę po raz kolejny dopuszczono do reklamowania. Chcąc za wszelką cenę uniemozliwić mi reklamowanie się za pośrednictwem Adwords zablokowali mi jednocześnie całe konto reklamowe na którym jest witryna spełniająca zasady reklamowe!. Dawno, dawno temu reklamowałam witryny których zasady reklamowe nie są zgodne z regulaminem wielkiego G i to jest powodem zablokowania całego konta. Napisałam, że jedna z tych wityn fizycznie nie istnieje, a domena jest wolna do rejestracji, a dwie kolejne należą już do kogo innego. Otrzymałam odpowiedź, że są one powiązane z miom kontem reklamowym Adwords i muszę na tych spornych witrynach wprowadzić stosowne zmiany pomimo, że ich nie reklamuję i nie są już moje. Wielokrotna wymiana maili w tej sprawie okazała się bezskuteczna. Co Wy o tym sądzicie? Może ktoś z Was miał podobny przypadek? Czy Google ma prawo żądać wprowadzenia zmian na witrynie która już nie istnieje? Jeden z pracowników Google stwierdził nawet, że gdybym dawniej reklamowała witrynę wp.pl to w związku z tym, że jest powiązana z moim kontem również nie byłaby dopuszczona do reklamowania nawet pomimo tego, że nie należy do mnie i spełnia zasady reklamowe.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Zawieszone konto Adwords z powodu naruszenia zasad reklamowych

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Twój post pokazuje jak wielki monopol ma w tej chwili Google. Reklama AdWords wydaje się czymś tak naturalnym, że czasem zapominamy że jest to prywatna firma, która może odmówić nam świadczenia usług jeżeli z jakiegoś powodu uzna, że nie jest to możliwe. Ot tak. W końcu nikt nie zmusza do używania akurat tego programu reklamowego...

Dot.: Zawieszone konto Adwords z powodu naruszenia zasad reklamowych

AH
Nowicjusz ✭

Dzwoniłam do siedziby biura Google we Wrocławiu przez cały dzień. Nikt nie odbierał telefonu, a dwa razy zdarzyło się, że ktoś odebrał i natychmiast rozłączył. Odnoszę wrażenie, że próby skarżenia się do nich na nich nie mają większego sensu. Jeszcze raz pytam, czy jest ktoś kto spotkał się z podobnym traktowaniem ze strony Google. Nie chodzi oczywiście o nieodbieranie telefonów tylko warunkowanie odwieszenia konta reklamowego wprowadzeniem zmian na witrynie która dawniej była reklamowana, a już nie istnieje.

Dot.: Zawieszone konto Adwords z powodu naruszenia zasad reklamowych

AH
Nowicjusz ✭

Na wrocławski numer telefonu 71 7341000 nie udało mi się dodzwonić przez kilka dni. Udało mi się dodzwonić do Googl w Warszawie 22 2071900, ale Pani poinformowała mnie, że w sprawie kont reklamowych nie może mi w niczym pomóc, bo nie dysponuje wiedzą w tym zakresie i odesłała mnie w celu uzyskania pomocy na forum. Skoro fizycznie w polskim oddziale firmy Google nie można uzyskać pomocy, a korespondencja mailowa jest niczym innym jak biciem piany postanowiłam zasięgnąć rady u prawnika.

 

Dot.: Zawieszone konto Adwords z powodu naruszenia zasad reklamowych

AH
Nowicjusz ✭

Widzę, że ilość wyświetleń postów jest znikoma. Forum nie funkcjonuje tak jak powinno.

Dot.: Zawieszone konto Adwords z powodu naruszenia zasad reklamowych

Najlepszy Współtwórca

Wszystko funkcjonuje wg. pewnych Zasad.

 

Każda witryna piwinna być reklamowana z odrębnego konta (w szczególności jeśli to nie Twoje witryny).

Wtedy problem jeśli się pojawi, dotyczy jednego konta i jednehj witryny.

To kolejny trudny do rozwiązanie przypadek. Kilka podobnych przewinęło się przez Forum na poprzedniej platformie.

 

Mogę poradzić Ci jedynie kontakt telefoniczny. Aktualny numer znajdziesz na koncie AdWords w prawym górnym rogu link "pomoc" a następnie wybierz "telefon".

Dot.: Zawieszone konto Adwords z powodu naruszenia zasad reklamowych

Nowicjusz ✭

Mam bardzo podobna sytuacje. Na moim koncie mąż reklamował kiedys stronę i kampania została zawieszona. Z tego samego konta reklamuję swoją stronę, tamta juz dawno nie istnieje i nie należy juz do nas. Google uparcie twierdzi, że muszę dostosowac stronę, która juz nie istnieje i bezradnie rozkładają ręcę gdy tłumaczę sytuację. Powiedziano mi nawet, że jeżeli przeniosą witrynę, która nadal chcę reklamowac na inne konto, to ono równiez zostanie zawieszone. Jestem zażenowana.