AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 165 forumowiczów jest online
Obecnie 165 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zastrzeżenie marki w Adwords

Student ✭

Witam, chciałabym zastrzec markę firmy w Adwords. W jaki sposób mogę to zrobić?

Dzięki za szczegółowe informacje!

Pozdrawiam,

Kijek
Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kijek
września 2015

Dot.: Zastrzeżenie marki w Adwords

Najlepszy Współtwórca

W tym temacie, który wkleiłem wcześniej https://support.google.com/adwordspolicy/answer/6118?hl=pl po rozwinięciu Zasady dotyczące upoważnień i trochę niżej kliknij formularza upoważnienia.

Dzwoniłem na infolinię bo sam szukałem formularza zgłoszenia - doszliśmy do wniosku z Panią na infolinii, że faktycznie ktoś zbyt dosłownie przetłumaczył. Ten formularz posłuży do zgłoszenia znaku towarowego bądź zgłoszenia skargi - tak jest on po angielsku.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca

Student ✭
Dzięki, ale to już przeczytałam. Oprócz formularza na skargi nie ma informacji dot. zgłaszania zastrzeżenia marki, zanim dojdzie do naruszeń.
Kijek
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kijek
września 2015

Najlepszy Współtwórca

W tym temacie, który wkleiłem wcześniej https://support.google.com/adwordspolicy/answer/6118?hl=pl po rozwinięciu Zasady dotyczące upoważnień i trochę niżej kliknij formularza upoważnienia.

Dzwoniłem na infolinię bo sam szukałem formularza zgłoszenia - doszliśmy do wniosku z Panią na infolinii, że faktycznie ktoś zbyt dosłownie przetłumaczył. Ten formularz posłuży do zgłoszenia znaku towarowego bądź zgłoszenia skargi - tak jest on po angielsku.

Dominik Myślak

Magister ✭ ✭ ✭
Tak, niestety formularz jest w języku angielskim. Chętnie zapytam, czy można by to jakoś zmienić, ale na chwilę obecną niestety nie mogę niczego obiecać. Formularze są rozpatrywane przez międzynarodowy zespół, dlatego też nie jestem pewna, czy będzie możliwe zastosowanie formularza w języku polskim.

Pozdrawiam,
KarolinaP

Najlepszy Współtwórca
Karolino problem angielskiego formularza jest najmniejszy Emotikon: Szczęśliwy szukając odpowiedzi dla Pani Kijek sam miałem problem ze znalezieniem odpowiedniego formularza. W tym temacie, w którym jest link do formularza jest źle dobrane słownictwo i sugeruje to bardziej zgłoszenie skargi, czy też zgłoszenie upoważnienia dla konta niż zgłoszenie samego znaku towarowego.
Dominik Myślak

Magister ✭ ✭ ✭
Jasne, rozumiem problem. Podejmę temat i zobaczymy, co da się z tym zrobić. Jako, ze byłaby to zmiana globalna, ponieważ w każdym języku nazwano to "skargą" (co faktycznie szczególnie w języku polskim nie brzmi zbyt trafnie), to może to niestety trochę potrwać. Dziękuje za wyrozumiałość i cierpliwość Emotikon: Szczęśliwy

KarolinaP

Student ✭ ✭
Chciałem odświeżyć temat. Poszukuje info co mam zrobić aby nazwa marki mojego klienta została zastrzeżona. Jest to unikatowe słowo jeśli ma to znaczenie. Proszę o pomoc

Najlepszy Współtwórca
Sądzę, że nic się nie zmieniło. Zerknij ma mój wpis z dnia 09.07.2013 z 15:52 w tym temacie.

6 wpisów wyżej licząc razem z tym moim.
Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭
Temat znowu do mnie wrócił. Znowu przedyskutowane 30 minut z Panią z supportu by wyjaśnić w czym problem. Ani w jednym artykule gdzie jest formularz do upoważnienia jak i w drugim gdzie jest formularz do zgłaszania skargi nie ma informacji, że służą do zastrzegania znaków. Ciekawe czy teraz uda się zmienić te informacje.

Magister ✭
Ktoś ma jakąś rzeczową instrukcję jak wypełniać ten formularz? Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
BKonieczny Emotikon: Szczęśliwy przyznam, że nie uzupełniałem go nigdy, ale trzeba uzupełnić ten formularz odnośnie zgłoszenia skargi.

W niedługim czasie i mnie czeka uzupełnienie tego formularza i pewnie będę miał ten sam problem co i Ty teraz, więc może przetrzesz szlaki na forum Emotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak

Magister ✭ ✭ ✭
Instrukcji nie mam, ale wypełniałem ten formularz, więc być może będę w stanie pomóc. Napisz tylko, przy których polach masz wątpliwości.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Najlepszy Współtwórca
Może omówicie cały formularz krok po kroku ... może nie w tym wątku, a jako artykuł użytkowników? Emotikon: Szczęśliwy - tu by był tylko link do artykułu.
Dominik Myślak

Student ✭
Cześć, Marku,

w polu Application or Registration No. wpisywać trzeba numer zgłoszenia czy numer prawa wyłącznego?

Dzięki
Natalia