AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 161 forumowiczów jest online
Obecnie 161 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Youtube premium płatne

Student ✭

Dzisiaj pojawiła się seria artykułów na temat płatnej usługi YouTube. Np. http://goo.gl/5OGgxk http://goo.gl/VgcN2x http://goo.gl/23LWcL . Zazwyczaj informacje tego typu wpływają na ceny produktów, których dotyczą. Czy można zaobserwować jakieś wyraźne zmiany w cenach reklam na YT, spowodowane tymi informacjami?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Youtube premium płatne

Wschodząca Gwiazda
Troche za mało czasu, żeby zaobserwować jakieś zmiany. Wydaje mi się, że to jednak zbytnio nie powinno wpłynąć na ceny.

Dot.: Youtube premium płatne

Student ✭
maciekef, przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem. Wydaje się, że takie informacje w małym stopniu wpływają na poziom cen reklam. Intencja Google kupienia Twittera zmieniła cenę akcji tego ostatniego o ok. 4%. Jeżeli tutaj jest podobnie, zmiana będzie praktycznie niezauważalna. Zresztą nie mam zdania, w którą stronę te ruchy cen mogą zmierzać.

Dot.: Youtube premium płatne

Wschodząca Gwiazda
teoretycznie mniejsza podaż- więc cena nieco wyższa powinna byc

Dot.: Youtube premium płatne

Student ✭
Założenie: stała liczba odbiorców, następnie część odbiorców wykupuje usługę płatną. liczba odbiorców reklam się zmniejsza. Reklamodawcy walczą o mniejszą grupę docelową. Mogą płacić więcej, jednak czy to jest racjonalne. Mniej odbiorców mniejsze korzyści. Ceny mogą spaść. Ma to sens?

Dot.: Youtube premium płatne

Wschodząca Gwiazda
Szczerze dla mnie nie bardzo. Szczególnie założenie, że mniej odbiorców mniejsze korzyści. Będzie mniej odbiorców, ale skoro ktos jest skłonny zapłacić, żeby reklam nie oglądać to bardziej prawdopodobne jest to, że taka osoba i tak nie ogląda reklam... chyba.
Nie wiem czy to nasze gdybanie ma sens, zobaczymy w praniu.