AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 267 forumowiczów jest online
Obecnie 267 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wyświetlanie reklamy pod wynikami wyszukiwania.

Nowicjusz ✭

Witam,

Mam duży problem z jednym słowem kluczowym w mojej kampanii. Słowo jest jednym z kluczowych, ma dopasowanie ściesłe, współczynnik jakości 10/10. W statystykach aukcji tego słowa są oprócz mnie tylko jeszcze 2 reklamodawcy. Jeden główny (100% udziały w wyświetleniach tak jak ja) i drugi który ma udział w wyświetleniach poniżej 10%. Średnia pozycja mojej reklamy na tym słowie kluczowym to 2,1. Problem polega na tym, że moja reklama mimo, braku większej konkurencji tylko w 8,27% wyświetliła się nad wynikami wyszukiwania. W większości wyświetla się na miejscu drugim ale pod wynikami wyszukiwania. Ciągle próbuje podnosić max CPC jest tylko lekka poprawa. Różnica w CTR pomiędzy górą (13,15%) a dołem (0,66%) jest orgomna. Szaciwana stawka za wyświetlanie reklamy u góry jest o połowę niższa od max CPC na ten moment. 

Czy tylko pierwsza pozycja daje gwarancje na wyświetlanie się nad wynikami wyszukiwania? Czy można jeszcze coś zrobić ( za wyjątkiem podnoszenia max CPC) aby jednak wyświetlać się nad wynikami wyszukiwania. Słowo kluczowe jest jednowyrazowe, trzyznakowe i ma dużą liczbę wyświetleń.

Dot.: Wyświetlanie reklamy pod wynikami wyszukiwania.

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Google testuje różne rozwiązania. Emisja pod wynikami wyszukiwania została wprowadzona pod koniec 2011 r, Google stwierdził, że reklamy pod wynikami mają większe CTRy niż te po prawej stronie.

Reklamy na dole strony pojawiają się, gdy liczba reklamodawców nie przekroczy 6 (informacja nie potwierdzona ale bardzo prawdopodobna), zatem dotyczy to mniej popularnych fraz.

Zobacz jaki masz stan reklamy i czy jest on zatwierdzony. Dopóki taki nie będzie reklama nie może być emitowana nad wynikami wyszukiwania. Często potrzebna jest też większa liczba wyświetleń/kliknięć aby umożliwić emisję reklamy na topowych pozycjach. Jeżeli masz mocno precyzyjne frazy, zamknięte dopasowaniemi możesz czasowo je poluzować aby dopuścić większą dawkę danych o wyświetleniach/kliknięciach. Po paru dniach gdy reklama zacznie się emitować w Topie można powrócić do wcześniejszych ustawień.

Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

P.S. Napisz od kiedy działają reklamy oraz ile mają wyświetleń/kliknięć i jakie CTRy

Dot.: Wyświetlanie reklamy pod wynikami wyszukiwania.

Nowicjusz ✭

Reklamy które są teraz aktywne w tej grupie reklam działają dopiero od kilku dni. Mają status "Zatwierdzona". Dane za wczoraj dla tego jednego słowa kluczowego to 6705 wyświetleń i 415 klików. Znacznie podniosłem wczoraj max CPC, więc dla obu reklam, które mam w tej grupie było 16 129 wyświetleń i 1 853 klików co dało CTR 11,49%, dzień wcześniej przy niższym max CPC był CTR 7,63%. Różnica w średniej pozycji jest 1,9 wczoraj do 2,0 przedwczoraj.

Rozmawiałem wczoraj jeszcze z pracownikiem pomocy Google Adwords. W sytuacji kiedy jest mała liczba reklam na danym słowie kluczowym system wyświetla reklamy u góry i na dole. Pewnośc wyświetlenia nad wynikami wyszukiwania daje tylko 1 miejsce.