AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 54 forumowiczów jest online
Obecnie 54 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wyklikiwanie reklam

Nowicjusz ✭

Prowadzę kampanię o budżecie 50 pln ze średnim kosztem 3pln

jest to 1 z 10 kampanii tego klienta, reszta jest OK

Wszystko na dopasowaniu ścisłym , frazy 2 wyrazowe 

Mam podejrzenie graniczące z pewnością że jest wyklikiwana przez "konkurencję"

czas spędzony na stronie po kilka sekund, współczynnik odbić 90 lub 100 

sezon w pełni więc ruch powinien sie pojawiać a tu nic :-(

Zgłaszałem do Googla oczywiście wg. ich wspaniałych analiz wszystko jest OK i mogę kolejny raz zgłosić się z pretensjami za 2 miesiące

Co się robi w takim wypadku ?

da się namierzyć "klikacza" i zblokować ?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Wyklikiwanie reklam

Najlepszy Współtwórca
Eugeniusz zacznij od włączenia dodatkowych kolumn na poziomie kampanii, które mówią o ilości nieprawidłowych kliknięć i współczynniku. Daj znać jakie masz tu wartości.

Temat jest bardzo trudny. W analyticsie możesz prześledzić taki ruch używając segmentacji. Wyłapać system, rozmiar ekranu, region itp. Da Ci to jakieś pojęcie o osobie, która wyklikuje reklamy. Można tak ściśle określony ruch wykluczyć z kampanii.

W zależności od branży lepiej bądź gorzej jesteś w stanie (biorąc powyższe) określić, kto mógłby wyklikiwać reklamę.

50x30 dni to 1500 zł - wyklikiwanie reklam można podciągnąć pod nieuczciwą konkurencję, ale na policji samo wytłumaczenie problemu zajmie Ci x czasu, a później możesz się dowiedzieć, że nic nie mogą zrobić - zawsze można próbować.
Dominik Myślak

Dot.: Wyklikiwanie reklam

Najlepszy Współtwórca
Cześć,

1. wyeliminować wszystkie inne możliwe przyczyny tego zjawiska:
- problem ze stroną (np nieprawidłowe wyświetlanie, czas ładowania,...)
- problem z czytelnością strony na niektórych urządzeniach,
- niewłaściwa grupa docelowa (błędnie ustawiona kampania, np kierowanie na lokalizację a rzeczywista lokalizacja użytkowników, przypadkowe kliknięcia w aplikacjach mobilnych)
- trendy i rzeczywiste duże zainteresowanie + nakładające się w/w problemyEmotikon: Szczęśliwy

2. Jeśli zjawisko nadal występuje po wyeliminowaniu problemów p-ktu 1 - przeanalizować dane w G. Analytics, logi serwera i wysłać twarde dane do Google, to co jest powtarzalne dla kliknięć i sesji:
- adres IP z logów,
- system operacyjny i jego wersja,
- przeglądarka i jej wersja,
- inne dane (powtarzalne) o urządzeniu/sesji jakie ustalisz np innym oprogramowaniem lub skryptem,
- logi i raporty pokazujące związek w/w danych z kliknięciami i sesjami.

3. Jeśli adres IP jest powtarzalny możesz zablokować w kampanii ale to raczej rzadki przypadek. Innych sposobów blokowania nie mogę podać publicznie, bo przestałyby działać Emotikon: Szczęśliwy