AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 57 forumowiczów jest online
Obecnie 57 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wielkość i fonty w reklamach HTML5

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam!

Jak część z Was wie wszystkie konta zostają powoli przełączane wyłącznie na reklamy html5. Nasze już zostało i nie możemy wgrywać reklam flashowym, nie ma już auto konwersji na html5.

 

Czy zna ktoś rozwiązanie problemów z reklamami html5?

1) Ograniczenie wielkości do 150KB podczas, gdy same biblioteki ważą 165KB przed kompresją? Dodanie kilku obrazów przekracza limit wielkości w 90% przypadków.

 

2) Wszystkie większe firmy mają obowiązkowe własne fonty, html5 nie umożliwia użycia fontów innych, niż standardowe lub z Google Fonts... Przykładowo duże koncerny samochodowe nie chcą świecić reklamami z Arialem. Znalazł ktoś rozwiązanie tego problemu?

P.S. Można oczywiście wszystkie teksty zmienić na grafiki, ale patrz p.1.

Dot.: Wielkość i fonty w reklamach HTML5

Student ✭ ✭
@Mirosław widzę, że nikt Ci nie odpisał:

1. Google chce pobierać biblioteki jquery, greenshock i createjs z własnych serwerów, https://support.google.com/adwordspolicy/answer/176108?hl=pl - zatem musisz przerobić reklamy, aby korzystały z bibliotek Google

2. Liczba fontów w Google fonts jest większa niż 708 i nie znalazłeś żadnej zbliżonej? Podaj tą Twoją czcionkę bo bardzo mnie ciekawi, chyba, że czcionka własna.

SH