AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 138 forumowiczów jest online
Obecnie 138 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wadliwe narzędzie do dodawania słów kluczowych

Nie dotyczy

Możliwość dodawania nowych słów kluczowych sugeruje dodanie słów, które już są w danej grupie reklam. To szkodzi kampanii, gdyż może skutkować ponownym dodaniem słów z domyślną stawką, a nie ustaloną indywidualnie. Czy problem jest znany?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Student ✭ ✭ ✭

Sugeruje bardzo mocno analizować te propozycje fraz kluczowych.

Jeśli masz wątpliwości co do duplikatów fraz, to zawsze takie nowe frazy dodawaj do nowych grup reklam z jakąś nazwą, którą łatwo rozpoznasz (że to ta nowa grupa), a potem zbadaj duplikaty w Edytorze AdWords.

Nowicjusz ✭

Zawsze sprawdzam, dlatego raczej nie mam duplikatów. Nie chcę tworzyć nowych grup reklam. Chcę wiedzieć, z czego bierze się ten błąd.

Dot.: Wadliwe narzędzie do dodawania słów kluczowych

Student ✭ ✭ ✭

Problem jest znany. Narzędzie proponuje zawsze słowa w dopasowaniu przybliżonym i nie zwraca w każdym przypadku uwagi na to, czy w danej grupie jest już dodany wyraz czy nie.

wyrazy-kluczowe-zle-podpowiada.jpg

Pół biedy, jeśli przez przypadek dodasz wyraz w tej grupie, w której jest już dodany, wtedy żadne wartości się nie nadpiszą a nowo dodawany wyraz zostanie pominięty (oczywiście warunek jest taki, że działasz na dopasowaniu przybliżonym). Jeśli natomiast stosujesz inne dopasowanie np. do wyrażenia to wtedy taki podpowiedziany wyraz wjedzie Tobie go grupy reklam w przybliżonym.

Jeżeli wejdziesz natomiast do innej kampanii lub grupy reklam to narzędzie podpowiedzi słów kluczowych będzie Tobie proponowało wyraz, który jest już w innej grupie reklam. Jeśli przez przypadek dodasz tam ten wyraz to masz wtedy dwa te same wyrazy w dwóch różnych grupach reklam.

Najlepszy Współtwórca

Pozostaje jedynie wysłać opinię. Trybik z prawej >> Prześlij opinie

Fajnie by było, gdyby takie proponowane frazy już uwzględniały zestaw fraz na koncie AdWords, bądź w jakiś sposób te proponowane frazy, które już są na koncie były jakoś oznaczone.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Dzięki za precyzyjną odpowiedź. Tylko jest w niej chyba jedna niezgodność. Zrobiłem test. Mam słowo kluczowe dodane w dopasowaniu przybliżonym. Zgodnie z propozycją dodałem to samo słowo kluczowe, które już było w grupie reklam, tylko zaproponowana stawka była wyższa. Wartość się nadpisała - teraz to słowo ma inną stawkę, niż wcześniej. Czyli nie pół biedy, a cała bieda... Trzeba być czujnym.

Student ✭ ✭ ✭

W powyższym przypadku opisałem sposób dodawania sugerowanych haseł kluczowych z poziomu zakładki KAMPANIE. Ty natomiast opisujesz prawdopodobnie przypadek dodawania sugerowanych haseł kluczowych z poziomu zakładki MOŻLIWOŚCI. Wtedy system proponuje inne typy dopasowań np. do wyrażenia (jak na przykładzie poniżej), a stawka dla pojedynczego hasła nadpisuje się.

zakladka-mozliwosci-adwords.jpg

Jeśli chodzi o narzędzie sugestii wyrazów do poszczególnych grup reklam to trzeba uważać na jeszcze jedną rzecz. Narzędzie podpowiada również wyrazy, które są wykluczone w danej grupie reklam, np. w grupie reklam mam dodane hasło "patelnia indukcyjna" ale w wykluczeniach mam dodany wyraz -tefal. Tym samym kampania nie zareaguje na wpisane do wyszukiwarki Google hasło "patelnia indukcyjna tefal". Nie zmienia to jednak faktu, że narzędzie sugestii wyrazów kluczowych będzie nadal proponować nam dodanie do grupy reklam, w której jest wykluczona fraza "tefal", hasła "patelnia indukcyjna tefal"

Nowicjusz ✭

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.