AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 150 forumowiczów jest online
Obecnie 150 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Usuwanie nieefektywnych słów

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Hej,

Czy usuwanie nieefektywnych słów kluczowych wpływa jakoś pozytywnie na wyniki całej kampanii / grupy? 

Załóżmy, że w ramach jednej grupy reklam mam 300 słów kluczowych ale tylko 20 generuje największy ruch. Czy usunięcie pozostałej części słów kluczowych, wpłynie jeszcze dodatnie na te 20? 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Usuwanie nieefektywnych słów

Student ✭ ✭ ✭

Witam,

Przede wszystkim warto się zastanowić, czy te słowa są w odpowiedniej grupie reklam. Może warto stworzyć bardzo konkretne grupy reklam z dopasowanymi hasłami oraz tekstami i kierować je na właściwe podstrony oraz zadbać o dodanie słów wykluczających. Wtedy może nie będzie potrzeby, aby od razu usuwać te słowa. Ogólnie jeżeli te hasła mają słaby wynik jakości oraz CTR w odniesieniu do pozostałych mogą wływać niekorzystnie na wynik jakości całej kampanii.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

...niekorzystnie na wynik jakości całej kampanii czy grupy reklam w której występują? mam rozumieć, że słowo kluczowe wpływa na wynik jakości grupy reklam, a słaba grupa reklam wpływa na całą kampanię, a słaba kampania na wynik jakości całego konta? 

Wschodząca Gwiazda

Student ✭ ✭ ✭

Tutaj jest dodatkowe wyjaśnienie, opisane w prosty, konkretny sposób na temat wyniku jakości słów na poziomie grup reklam oraz konta:

http://www.devagroup.pl/blog/wynik-jakosci-przewodnik-przemyslawa-modrzewskiego:

Wynik jakości.jpg