AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 207 forumowiczów jest online
Obecnie 207 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ulepszony CPC a różne kategorie celów - wątpliwości.

Student ✭

Witam,

Mam taki problem, otóż jeden z moich klientów jest nastawiony na 2 efekty kampanii - czas trwania sesji oraz ilosc stron na sesje. Generalnie oprócz tego wdrozylem za pomoca zdarzeń cele w analyticsie, ktore przekonwertowałem do AdWords. Są to wysłanie formularza, zapytanie o daną usługę oraz klik w telefon / mail.

I teraz pytanie - jeśli mam ulepszone CPC to nie jest tak, że system ukierunkowany jest na te konwersje, co może skutkować spadkiem czasu trwania sesji/ilosc stron na sesje?

Czy dodanie wtedy celów np. 5< na sesje oraz powyzej 3 minut sesja moze coś zdziałac?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Piotr S
czerwca 2016

Dot.: Ulepszony CPC a różne kategorie celów - wątpliwości.

Wschodząca Gwiazda
Tak może być. Nie zawsze realizacja konwersji jest zbieżna z długim czasem trwania sesji. Jeżeli wdrożysz cele oparte na długości sesji i wdrożysz optymalizator konwersji, to będziesz miał kampanię skierowaną na target, który realizuje konwersje typu "wypełnienie formularza" oraz te związane z długością sesji. Pozdrawiam Adaśko

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Piotr S
czerwca 2016

Wschodząca Gwiazda
Tak może być. Nie zawsze realizacja konwersji jest zbieżna z długim czasem trwania sesji. Jeżeli wdrożysz cele oparte na długości sesji i wdrożysz optymalizator konwersji, to będziesz miał kampanię skierowaną na target, który realizuje konwersje typu "wypełnienie formularza" oraz te związane z długością sesji. Pozdrawiam Adaśko

Student ✭
Dzięki Adaśko, pzdr.