AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 107 forumowiczów jest online
Obecnie 107 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Udział w wyświetleniach - często korzystacie

Wszechwiedzący ✭

Hej,

Chciałem się zorientować jak często patrzycie na wskaźnik Udziału w wyświetleniach.

Ja prawie w ogóle. Chyba, że na prawdę mi się nudzi.

Gdy mam do zrobienia optymalizację stawek to zwykle patrzę na:

-CPA / ROAS

-Ilość konwersji

-Średnią pozycję

-Współczynnik konwersji (tu zwykle wskazania padają na czynniki z poza AdWords np. czy klient nie podniósł cen).

Udział w wyświetleniach jest mi do tego zupełnie nie potrzebny.

Chyba jedyny przykład jaki mi przychodzi do głowy to kampania Brandowa gdzie rzeczywiście dobrze widzieć ten wskaźnik.

A jak to u was wygląda?

Z góry dzięki.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”
Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krzysztof AD
luty

Najlepszy Współtwórca

Przydaje się, gdy chcemy odpowiedzieć Klientowi ze zbyt małym budżetem i wymaganiami odnośnie np. harmonogramu, na pytanie typu: " wpisuje hasła do wyszukiwarki i nie widzę Swojej reklamy.

Przydaje się, gdy po prostu Klient dąży do jak najlepszych wyników tego parametru, by pokazać mu te wyniki.

Przydaje się Tobie, gdy chcesz jak najlepiej zoptymalizować ustawienia kampanii i wycisnąć z niej jak najlepsze godziny emisji, regiony emisji itp. aby uzyskać lepsze wartości tego parametru, przy niskich budżetach.

Na pewno znajdziesz więcej zastosowań Emotikon: Szczęśliwy

Natomiast nie dajmy się zwariować. Warto sprawdzić również Szczegóły >> Analiza aukcji i zobaczyć jak wypadamy na tle konkurencji, bo może nasz udział w wyświetleniach wystarczy, by uzyskiwać dobre wyniki względem konkurencji.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca

Często zależy to od Klienta. Np. w branży deweloperskiej często przykazem odgórnym jest jak najlepszy udział w wyświetlaniu - nie zawsze to idzie w parze z dużym budżetem.

Ale jeśli osiągasz bardzo dobre wyniki, a Klient ma moce przerobowe, to zawsze możesz zasugerować zwiększenie budżetu, ponieważ w tym momencie masz np. 55% udziału. Oczywiście podniesienie budżetu nie gwarantuje lepszych efektów, bądź proporcjonalnych efektów, ale warto to czasem sprawdzić. 

Dominik Myślak

Wszechwiedzący ✭

No tak, masz rację. Zupełnie zapomniałem o mniejszych kontach. Wtedy rzeczywiście się przydaje - tak jak wspomniałaś.

Czyli rozumiem, że w sytuacji gdy nie mamy ograniczonego budżetu to ta metryka jakoś specjalnie się nie przydaje?

Sorki, że tak drążę ;-)

Dzięki.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krzysztof AD
luty

Najlepszy Współtwórca

Przydaje się, gdy chcemy odpowiedzieć Klientowi ze zbyt małym budżetem i wymaganiami odnośnie np. harmonogramu, na pytanie typu: " wpisuje hasła do wyszukiwarki i nie widzę Swojej reklamy.

Przydaje się, gdy po prostu Klient dąży do jak najlepszych wyników tego parametru, by pokazać mu te wyniki.

Przydaje się Tobie, gdy chcesz jak najlepiej zoptymalizować ustawienia kampanii i wycisnąć z niej jak najlepsze godziny emisji, regiony emisji itp. aby uzyskać lepsze wartości tego parametru, przy niskich budżetach.

Na pewno znajdziesz więcej zastosowań Emotikon: Szczęśliwy

Natomiast nie dajmy się zwariować. Warto sprawdzić również Szczegóły >> Analiza aukcji i zobaczyć jak wypadamy na tle konkurencji, bo może nasz udział w wyświetleniach wystarczy, by uzyskiwać dobre wyniki względem konkurencji.

Dominik Myślak

Wszechwiedzący ✭

Dziekuje :-)