AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 62 forumowiczów jest online
Obecnie 62 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Telefon z miejsc Google w treści reklamy?

Student ✭

Czy w związku ze zmianami dotyczącymi numerów telefonów takie pobieranie z miejsc dla firm jest jeszcze dozwolone?

Sklep: {lb.city:Warszawa} - tel. {lb.telephone:22-333-44-55}.

Ktoś wie jak to się teraz robi poprawnie? Emotikon: Szczęśliwy Bo nie powiem, miło było jak wstawiało odpowiednie miasto i telefon...

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Telefon z miejsc Google w treści reklamy?

Magister ✭ ✭ ✭

Witaj,

jako, iż numery telefonów mogą pojawiać się w tekstach (a raczej przy tekstach) reklamowych jedynie w postaci rozszerzeń połączeń, wydaje mi się, że użycie parametru lokalizacji w postaci numeru telefonu będzie uznane za próbę manipulacji i obejścia Zasad AdWords. Byłabym zatem ostrożnaEmotikon: Szczęśliwy

Dla pewności możesz skonsultować się jeszcze w tej sprawie z Zespołem Pomocy AdWords, ale przypuszczam, że odpowiedź będzoe podobna. 

Pozdrawiam,

KarolinaP

Dot.: Telefon z miejsc Google w treści reklamy?

Najlepszy Współtwórca

Nr telefonu dostepny jest też z rozszerzeniem lokalizacji. Rozszerzenie to (jesli jest ich więcej dodanych z palca lub z "miejsc") wyświetlana jest zależnie od lokalizacji użytkownika.