AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 56 forumowiczów jest online
Obecnie 56 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Te same słowa kluczowe w różnych grupach?

Nowicjusz ✭

Witam!

Jestem początkującym uzytkownikem Adwords, i mam pytanie do Was.

Bo chce rozreklamować sprzęt a chodzi dokladnie o serwery dedykowane i to głownie na zagraniczny rynek. Kampanie kieruje na siec wyszukiwania. Podczas tworzenia mojej pierwszej kampanii stworzylam 1 kampanie i kilka grup, różnica między nimi polega na tym że niektore z tych serwerów mają rózne CPU inna pamiec RAM i inne, gdy stworzylam juz te grupy to zauważyłam że kieruje te wszytskie reklamy na te same słowa kluczowe, albo przynajmniej w wiekszosci przypadków się powtarzają.

Czy one przypadkiem nei zaczną konkurować między sobą?

Czy nie lepiej by bylo umiescic po jednym przykladzie takiego serwera w 1 grupie,zamiast tworzyc kilka grup?(problem tylko ze mamy dosc szeroki wachlarz sprzetu).

Co mi radzicie?

Ps:Licze na waszą pomoc i wyrozumiałośćEmotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 3verified_user
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Sylwia
września 2015

Dot.: Te same słowa kluczowe w różnych grupach?

Wschodząca Gwiazda

Zawsze możesz zawęzić słowa do jednej grupy, a jeśli serwery różnią się CPU czy innymi parametrami, a każdy z nich ma indywidualny opis na innej podstronie to możesz linki tych adresów docelowych pododawać do słów kluczowych.  Url słowa kluczowego ma pierwszeństwo przez urlem reklamy.

Np. ogólne słow kluczowe "serwery sklep" może kierować na ogólną stronę poprzez reklamę natomiast "serwer + jego parametr" może kierować na daną podstronę gdzie parametry tego serwera są opisane i zamiast tworzyć na to osobną grupę i reklamę to wystarczy dodać link docelowy do słowa kluczowego.

Tutaj opis tego o czym mówię i jak to zrobić.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Na pewno frazy będą ze sobą konkurować i wygra ta o najwyższej pozycji w rankingu.

Jeżeli kierujesz reklamy na sieć to wybierz kierowanie na tematy oraz kierowanie na wybrane miejsca. Tak naprawdę mamy mało informacje o twoim sprzęcie, ale ja bym się skupił bardziej na innych parametrach oferty takich jak "cena", "promocje", "dostępność", "warunki gwarancji" a nie parametrach sprzętu. Dziś aby sprzedać towar musisz się czymś wyróżnić (cena lub jakość ).

Kierowanie :

- reklama związana z ceną kieruj na podstronę ze sprzętem, a sortowanie zależne od tego czy ktoś szukał "taniego dedyka" czy "wypasionej wersji";

- reklama związana z dostępnością kieruj na informację z czasem realizacji (np. szybka wysyłka 24h);

- reklama związana z gwarancją kieruj na stronę informacją o gwarancji;

- itp.;

Pamiętaj, że same suche dane w reklamie nie starczą musisz czymś zainteresować. Np. jeżeli komuś zależy na szybkiej realizacji zamówienia sprzętu to zachęci go nagłówek "serwery - wysyłka 24 h”. 

Powodzenia @Sylwia 

Adam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
nie bardzo rozumiem po co dzieliłes na grupy skoro masz te same słowa kluczowe w nich? bo kazda kieruje na inny serwer?
nie konkurują ze soba, wyświetlać się bedzie to słowo które będzie miało najwiekszy ranking reklamy w danej aukcji(która ma miejsce za każdym razem jak nastepuje wyszukanie)

Nowicjusz ✭

Plan byl taki zeby kierowac na rozne podtsrony, bo powiedzmy na jednej podstronie sa single processor (a tam jest kilka grup reklam) na drugiej podstronie dual processor (i tam tez jest)

Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda

Zawsze możesz zawęzić słowa do jednej grupy, a jeśli serwery różnią się CPU czy innymi parametrami, a każdy z nich ma indywidualny opis na innej podstronie to możesz linki tych adresów docelowych pododawać do słów kluczowych.  Url słowa kluczowego ma pierwszeństwo przez urlem reklamy.

Np. ogólne słow kluczowe "serwery sklep" może kierować na ogólną stronę poprzez reklamę natomiast "serwer + jego parametr" może kierować na daną podstronę gdzie parametry tego serwera są opisane i zamiast tworzyć na to osobną grupę i reklamę to wystarczy dodać link docelowy do słowa kluczowego.

Tutaj opis tego o czym mówię i jak to zrobić.

Student ✭
To są "markowe" serwery (np. Dell) występujące pod różnymi nazwami handlowymi (marka, model, numer produktu) czy "składaki".
Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Na pewno frazy będą ze sobą konkurować i wygra ta o najwyższej pozycji w rankingu.

Jeżeli kierujesz reklamy na sieć to wybierz kierowanie na tematy oraz kierowanie na wybrane miejsca. Tak naprawdę mamy mało informacje o twoim sprzęcie, ale ja bym się skupił bardziej na innych parametrach oferty takich jak "cena", "promocje", "dostępność", "warunki gwarancji" a nie parametrach sprzętu. Dziś aby sprzedać towar musisz się czymś wyróżnić (cena lub jakość ).

Kierowanie :

- reklama związana z ceną kieruj na podstronę ze sprzętem, a sortowanie zależne od tego czy ktoś szukał "taniego dedyka" czy "wypasionej wersji";

- reklama związana z dostępnością kieruj na informację z czasem realizacji (np. szybka wysyłka 24h);

- reklama związana z gwarancją kieruj na stronę informacją o gwarancji;

- itp.;

Pamiętaj, że same suche dane w reklamie nie starczą musisz czymś zainteresować. Np. jeżeli komuś zależy na szybkiej realizacji zamówienia sprzętu to zachęci go nagłówek "serwery - wysyłka 24 h”. 

Powodzenia @Sylwia 

Adam

Nowicjusz ✭

Witam

Najpierw chciałabym Wam wsyztskim podziękować za pomoc, którą mi udzieliście, każda wasza rada jest dla mnie cenna. Także jeszcze raz dziekuje.

Ps.Serwery które oferujemy są składakami,