AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 67 forumowiczów jest online
Obecnie 67 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Tanie pozycjonowanie strony - imię i nazwisko.

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

aktualnie moja strona zajmuje 4 miejsce w wyszukiwarce pod względem wyszukiwania według imienia i nazwiska.

Patrzylem w adwords i wychodzi, że nikt nie pozycjonuje tej frazy. Mam rozumieć, że jeżeli ustawię CPC na 1 grosz to zajmie już ona pierwsze miejsce w wyszukiwarce?

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marek Ż
grudnia 2015

Dot.: Tanie pozycjonowanie strony - imię i nazwisko.

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Po zalogowaniu do AdWords przejdź na kartę "Słowa kluczowe", kliknij "Klumny" > "Modyfikuj kolumny" i dodaj kolumnę "Szac. stawka za pierwszą stronę", która znajduje się w grupie "Atrybuty".

Możesz również zaznaczyć słowa na liście, kliknąć "Edytuj" > "Zmień maks. stawki CPC" i w "Działanie" wybierz "Podnieś do szacunkowej stawki za pierwszą stronę".

Wówczas Twoje stawki dla zaznaczonych słów kluczowych zostaną podniesione do szacunkowej minimalnej stawki za pierwszą stronę.

szacunkowa-stawka-pierwsza-strona.png

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda

Nowicjusz ✭ ✭
To jak ustalić odpowiednie CPC? Da się za darmo wypozycjonować stronę?

Najlepszy Współtwórca
za darmo na pewno nie... minimalny koszt CPC to 3 grosze, ale tak jak w wątku wklejonym przez Maćka wszystko zależy od tego czy ktoś nie reklamował się już na takie imię i nazwisko bądź nazwisko.

Jeśli Twoja strona na dane imię i nazwisko zajmuje dopiero 4 miejsce to znaczy, że albo masz popularne nazwisko, albo reklamujesz kogoś innego - nieco popularniejszego od zwykłego Kowalskiego - bo wypozycjonowanie imienia i nazwiska w naturalnych wynikach nie powinno stanowić problemu.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

No nazwisko Żurek. Jak sprawdzić jaka będzie odpowiednika stawka?

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marek Ż
grudnia 2015

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Po zalogowaniu do AdWords przejdź na kartę "Słowa kluczowe", kliknij "Klumny" > "Modyfikuj kolumny" i dodaj kolumnę "Szac. stawka za pierwszą stronę", która znajduje się w grupie "Atrybuty".

Możesz również zaznaczyć słowa na liście, kliknąć "Edytuj" > "Zmień maks. stawki CPC" i w "Działanie" wybierz "Podnieś do szacunkowej stawki za pierwszą stronę".

Wówczas Twoje stawki dla zaznaczonych słów kluczowych zostaną podniesione do szacunkowej minimalnej stawki za pierwszą stronę.

szacunkowa-stawka-pierwsza-strona.png

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭

Możliwe, że aż taka stawka? Nie ma tańszych możliwości na zajęcie pierwszego miejsca?

Nowicjusz ✭ ✭

image.jpeg

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Marek zmień dopasowanie frazy... w tej chwili dla systemu to również żurek winiar itp. co na pewno jest konkurencyjne.

Daj frazę przynajmniej w modyfikatorze, czyli

jako dopasowanie przybliżone, ale przed słowami plusik

+grzegorz +żurek

zalecam też dopasowanie ścisłe i do wyrażenia

"grzegorz żurek"
[grzegorz żurek]

Zmień też ustawienie kampanii i wyłącz automatyczne stawki. Przejdź na ręczne ustawianie stawek za CPC.

Screen Shot 12-15-15 at 06.21 PM.PNG

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
Zrobione Emotikon: Szczęśliwy nadal cena nie jest zbyt atrakcyjna... Da się coś jeszcze zrobić?

image.jpeg

Najlepszy Współtwórca
nie twórz x wątków dotyczących jednego i tego samego, bo trzeba w dwóch miejscach odpowiadać na to samo Emotikon: Szczęśliwy

cytuje odpowiedź z drugiego wątku:
"Poczytaj o tworzeniu kampanii AdWords bo stawka CPC to tylko składowa. Ze screenu wrzuconego w pierwszym wątku nie zastosowałeś dopasowań fraz i to może być powodem wyższego CPC - poczytaj o wyniku jakości i o tym jak przygotować kampanię by stawki CPC były niższe.

Czym lepszy wynik jakości tym mniejsza stawka CPC - wyeliminuj dodatkowo zapytania dotyczące żurków jako takich czyli winiary, przepisów itp. "

Czyli wyszukaj sobie interesujące Cię tematy odnośnie AdWords w supporcie i poczytaj na temat tworzenia kampanii bo ciężko Ci w kilku zdaniach wyjaśnić na czym to polega dokładnie.

Zadaj sobie szereg pytań. Do kogo chcesz kierować reklamy. Czy ustawienia mojej kampanii są poprawne?

Czy tworząc kampanie ustawienia domyślne są ok? Bo np. zapewne utworzyłeś kampanie kierowaną na sieć wyszukiwania z rozszerzeniem na sieć reklamową.

Czy region na jaki kieruje reklamę jest poprawny?
Czy zadbałem o wykluczające frazy? Wpisz sobie w narzędziu planer słów kluczowych słowo żurek i zobaczysz ile fraz będziesz miał do wykluczenia. Od przepisów na żurek po żurki różnych firm itp. Może nawet inne imiona trzeba by wykluczyć by system nie podawał np. Marcin Żurek itp.

Czy utworzyłeś odpowiednio tekst reklamy?
Czy w grupie reklam mam jeden czy kilka reklam bym mógł je optymalizować?
Jeśli mam więcej niż jeden tekst to czy w ustawieniach kampanii mam odpowiednio ustawioną rotację reklam?
Czy zawarłeś w tekstach reklam słowo kluczowe?
Czy strona docelowa jest poprawnie zbudowana?
Czy używasz rozszerzeń reklam?
Dominik Myślak