AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 53 forumowiczów jest online
Obecnie 53 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Tag remarketingowy na wielu stronach

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

Posiadam kilkanaście stron www i chciałbym zrobić kampanię remarketingową oddzielnie na każdą ze stron.
Czy mogę dodać jeden tag remarketingowy na wszystkie strony?
Czy jest opcja wtedy by oddzielić użytkowników strony X od strony Y?
Czy lepiej zrobić oddzielny tag na każdą ze stron?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Tag remarketingowy na wielu stronach

Wszechwiedzący ✭

Cześć Kamil Emotikon: Szczęśliwy

Czy mogę dodać jeden tag remarketingowy na wszystkie strony?

Tak
Czy jest opcja wtedy by oddzielić użytkowników strony X od strony Y? 

Nie
Czy lepiej zrobić oddzielny tag na każdą ze stron?

Jeśli chcesz mieć możliwość identyfikacji użytkowników z poszczególnych stron to tak. Bo może się okazać, że użytkownicy z różnych stron różnie konwertują w związku z czym uzasadnione jest stosowanie odmiennych strategii wobec nich. Jeśli nie uznajesz takiego podziału za przydatny, bo na przykład zakładasz wykorzystanie remarketingu "na maxa" skądkolwiek użytkownicy się pojawili - to nie.

________
Booguś

Najlepszy Współtwórca

Tak jak napisał Bogus. Dodaj listy do poszczególnych witryn www.

Ja tylko dodam, że tak kiedyś się kombinowało (z tym samym tagiem na różnych stronach), żeby wykorzystywać listy remarektingowe z różnych stron, ale teraz nie musisz kombinować Emotikon: Szczęśliwy

Zerknij na wątek z wczoraj i na moją odpowiedź o udostępnianych listach remarketingowych https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Zaawansowane-funkcje-AdWords/Remarketing-na-innej-stronie-...

Dodam tylko, żebyś listy remarketingowe tak opisywał, żebyś wiedział z której witryny www pochodzą.

Czyli:

standardowo nazywamy listy np. Wszyscy użytkownicy. Ja dodaje jeszcze GA i np 30 i wtedy wiem, że to lista z Analytics 30 dni.

Ale jak na 5 stronach nazwiesz tak wszystkie listy, to one również tak będą widoczne jako udostępnione listy, więc nie połapiesz się, która pochodzi z jakiej witryny.

Mając 5 stron www np.:

1.pl

2.pl

3.pl

4.pl

5.pl

warto nazwać listy umieszczając również w nich nazwę domeny, czyli np.

Wszyscy użytkownicy - GA 30 - 1.pl itp. 

Dominik Myślak

Wszechwiedzący ✭

Dodam jeszcze, że osobiście nie dodawałbym żadnego tagu tylko zbierał listy Analyticsem na każdej ze stron oddzielnie, dzięki czemu miałbym każdą listę oddzielnie. I prawdopodobnie na każdą z nich prowadziłbym oddzielną kampanię.

________
Booguś

Wschodząca Gwiazda

Z tego co pamiętam, to można w AdWords bez problemu zrobić oddzielne listy remarketingowe na podstawie jednego tagu umieszczonego na wielu stronach.

Wystarczy podczas tworzenia listy użyć reguły: URL zawiera i wpisać adres domeny.

Jeżeli już masz wspólny tag na wszystkich stronach to proponuję skorzystać z tej opcji.

Jeśli nie, to może zrobić oddzielne tagi - wszystko zależy od tego, jak Ci będzie wygodniej.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭

Jak zrobić to za pomocą Analyticsa? Pragnę właśnie zrobić oddzielne kampanie na każdą ze stron bo różnią się tematyką.

Nowicjusz ✭ ✭

"Czy jest opcja wtedy by oddzielić użytkowników strony X od strony Y? 

Nie"

A jeśliby zrobić tak jak pisał @Tomasz_C wstawić jeden tag na wiele stron i regułami oddzielić użytkowników przy tworzeniu listy remarketingowej? Co o tym sądzisz?

Wszechwiedzący ✭

Tomek ma oczywiście rację, tak też można zrobić i wtedy będą oddzielne listy. W Analytics listy tworzy się tak: https://support.google.com/analytics/answer/2611404?hl=pl

________
Booguś