AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 69 forumowiczów jest online
Obecnie 69 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Szacunkowa stawka za kliknięcie

Nowicjusz ✭ ✭

Ustawiam samodzielnie stawki za kliknięcie, zależy mi na jak największej liczbie konwersji. Dodałam dwie kolumny - Szacunkową  stawkę za pierwszą stronę i szacunkową stawkę za górę strony. Ustawiłam każdemu słowu stawkę odpowiadającą stawce szacunkowej za pierwszą stronę, czyli jeśli np. jest podane 0,50 zł to tyle wpisałam. Otwierając stronę incognito i wpisując jedno z haseł reklama się nie pojawia. Co jest źle? Ile powinno dawać się kosztu za kliknięcie optymalnie? 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Szacunkowa stawka za kliknięcie

Wschodząca Gwiazda
Najedź na dymek przy słowie kluczowym i sprawdź komunikat jaki się pojawia. Powie Ci on czy reklama na dane hasło, z daną stawką jest wyświetlana czy nie. A jeśli nie to z jakiego powodu.

Z opisu wynika, że ustawienia przynajmniej jak chodzi o stawki słów kluczowych są dobre. Ale musisz zweryfikować komunikat.

Na przyszłość sprawdzaj sobie widoczność reklam poprzez narzędzie do podglądu reklam. Będzie wygodniej.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Musisz pamiętać, że są to pewne sugestie systemowe. Kolejny powodem braku wyświetlania reklam może być zbyt mały budżet i system (przy ustawieniu wyświetlaj bardziej równomiernie) będzie starał się pokazywać reklamy równomiernie - przy zbyt mały budżecie z jakąś częstotliwością.

Kolejnym powodem, dlaczego nie widzisz reklamy mogą być wszystkie programy typu adblock.

I najważniejsze. Sprawdzaj czy reklama się wyświetla w odpowiednim do tego narzędziu. Zakładka Narzędzia >> Diagnoza i podgląd reklamy. Wtedy żadne wyświetlenie nie będzie zliczane do statystyk - bo sposób jaki opisałaś odnośnie sprawdzania działania reklamy powoduje zachwianie CTR i automatycznie wyniku jakości.

Poczytaj również o wyniku jakości - dzięki dobremu wynikowi jakości możesz płacić mniej za kliknięcie.

A tutaj masz jeszcze artykuł Pauliny "Co wpływa na Wynik Jakości?".

Dominik Myślak

Student ✭
Sprawdź też harmonogram wyświetlania reklam, ale przede wszystkim sprawdzaj je metodami podanymi przez Paulinę i Dominika.