AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 113 forumowiczów jest online
Obecnie 113 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Suplementy i Odżywki

[ Edytowane ]
Magister ✭

Witam szanowne grono.

Trafił mi się do reklamy sklep z suplementami i odżywkami. Są to produkty dostępne bez recepty takich producentów jak Olimp, Nutrend itp. Sprawdziłem listę niedozwolonych produktów. Produkty ze sklepu i z listy nie pokrywają się. Jestem także po lekturze działu dotyczącego opieki zdrowotnej i leków. Tutaj jest informacja, że istnieje możliwość reklamy przez producentów farmaceutyków bez recepty, ale nie przez apteki (strona nie jest apteką). Czy odżywki i suplementy to farmaceutyki - nie wiem, ale zakładam, że według Google tak. Jest także formularz zgłoszenia apteki lub producenta. Apteki chyba nie ma co zgłaszać, bo i tak nie wolno reklamować aptek w Polsce, a sklep producentem nie jest. 

Jestem niemal przekonany, że czytałem artykuł w tym temacie na forum, ale nie mogę się doszukać. Przechodząc do sedna sprawy. Część reklam została zaakceptowana, część została odrzucona (Problemy związane z reklamami: Wymagana certyfikacja apteki internetowej) . Niektóre reklamy dla wybranych produktów zostały odrzucone (lub też wszystkie reklamy z grupy danego produktu). W tekstach reklamowych znajdowały się nazwy produktów lub określenia związane z kreatyną, aminokwasami czy węglowodanami. Szybka kontrola w podglądzie pokazuje, że produkt reklamują z powodzeniem inne firmy nie tylko przy pomocy sieci wyszukiwania, ale także przy pomocy Merchanta. W tekstach reklamowych pojawiają się wszystkie określenia, które u mnie mogły spowodować odrzucenie. Pojawiają się nawet wiodące porównywarki. Kampania kierowana jest tylko na Polskę. 

Mam jakiś plan działań, ale Wasze doświadczenia i wskazówki na pewno będą bezcenne, co zrobić, aby reklamy nie były odrzucane. 

Odpowiedź eksperta 3verified_user
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Adrian Walaszek
września 2015

Dot.: Suplementy i Odżywki

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Hej,
miałem doczynienia z tym tematem kilka lat temu i dwie rzeczy wiem napewno:
- że to śliski temat jest-wiec warto bezpośrednio do pomocy google uderzać i pytac co jest nie tak i czy coś da rade zrobić, bo wiadomo, że większość odrzuceń reklam jest z automatu,a automat ma pare wadEmotikon: Mrugający
- remarketing działa(działał kilka lat temu) w tej branży wyśmienicie

mam nadzieje, że coś pomoglem
pzdr

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Ja znów mam doświadczenie z marką, która promuje się na hasła związane z aptekami, choć sama w statusie apteką nie jest. Cała kampania była weryfikowana przez support i akceptowana. Automat ją z góry odrzucił, trzeba było zgłaszać wyjątki. Tyle, że choć aktualnie promocja idzie na hasła związane z aptekami, same reklamy tych haseł nie zawierają.

Myślę, że to tak jak maciekef napisał to indywidualna sprawa i lepiej z supportem rozmawiać.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Hej,
miałem doczynienia z tym tematem kilka lat temu i dwie rzeczy wiem napewno:
- że to śliski temat jest-wiec warto bezpośrednio do pomocy google uderzać i pytac co jest nie tak i czy coś da rade zrobić, bo wiadomo, że większość odrzuceń reklam jest z automatu,a automat ma pare wadEmotikon: Mrugający
- remarketing działa(działał kilka lat temu) w tej branży wyśmienicie

mam nadzieje, że coś pomoglem
pzdr

Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Ja znów mam doświadczenie z marką, która promuje się na hasła związane z aptekami, choć sama w statusie apteką nie jest. Cała kampania była weryfikowana przez support i akceptowana. Automat ją z góry odrzucił, trzeba było zgłaszać wyjątki. Tyle, że choć aktualnie promocja idzie na hasła związane z aptekami, same reklamy tych haseł nie zawierają.

Myślę, że to tak jak maciekef napisał to indywidualna sprawa i lepiej z supportem rozmawiać.

Najlepszy Współtwórca

Tak jak napisali poprzednicy. Temat jest czasem trudny ze względu na dokładne przepisy związane z suplementami, którymi kieruje się google, więc bądź przygotowany na odrzucenia reklam.

Pamiętaj również o tym, że reklamy mogą być po prostu odrzucane z tytułu przybierania masy - wszystko co pod to można podczepić możę sprawiać klopoty - czyli praktycznie cały asortyment.

Dominik Myślak

Magister ✭

Wykonałem ponownie telefon do supportu. Opisałem jeszcze raz sytuację i cała strona trafiła do odpowiedniego działu do weryfikacji. W poniedziałek jestem umówiony na telefon, jakie są rezultaty werydikacji. Faktycznie za pierwszym razem robot wykrył na stronie treści budzące jego wątpliwości, drugi etap to weryfikacja ręczna. Tak więc do poniedziałku.