AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 89 forumowiczów jest online
Obecnie 89 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Słowa kluczowe z raportu wyszukiwanych haseł

Nowicjusz ✭ ✭

Czy lepiej dodać słowa kluczowe dokładnie takie, jak są w raporcie wyszukiwanych haseł, czy na ich podstawie tworzyć słowa, np. jeśli ktoś wpisał: najlepsze piekarnie w okolicach warszawy, to czy wstawić tak, czy lepiej najlepsze piekarnie okolice warszawy?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Słowa kluczowe z raportu wyszukiwanych haseł

Najlepszy Współtwórca
To czy warto dodać jakiekolwiek słowo/frazę z raportu wyszukiwanych haseł może determinować ilość wyszukiwań/CTR/ilość konwersji.

Jeśli dana fraza ma tylko jedno kliknięcie/wyświetlenie to można zastanowić się nad jej dodaniem, ale nie jest to duża dawka danych czy to dobra fraza.

Ty sam możesz tworzyć na bazie takiej frazy kombinacje, ale pamiętaj, że fraza z tego raportu spowodowała wyświetlenie reklamy, a nie Twoja utworzona kombinacja.

P. S. Daj chwilkę oddechu... Emotikon: Szczęśliwy daj popracować.
Dominik Myślak

Dot.: Słowa kluczowe z raportu wyszukiwanych haseł

Wschodząca Gwiazda
Lepiej bazować na frazach, po których użytkownicy byli na stronie. Ale patrz na powtarzalność zapytania czyli to o czym wspomina Dominik. Jeśli dodasz frazy, które miały 1 wyświetlenie i 1 klikniecie to pojawi się przy słowie komunikat, że fraza ma małą ilość wyszukań.

Skupiaj się na hasłach, które mają np. 10 wyświetleń i min. 5 kliknięć. Do tego zwracaj uwagę na rodzaj dopasowania frazy jaki jest przy słowie bo on ma znaczenie.

Taki raport może posłużyć Ci również jako koncepcja do rozbudowy kampanii o nowe grupy reklam.