AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 115 forumowiczów jest online
Obecnie 115 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Remarketing

Student ✭

Witam, czy jest jakiś sposób na uruchomienie remarketingu dla medycyny?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kuseek
lutego 2017

Remarketing

Najlepszy Współtwórca

Nie jest to takie proste do zrealizowania ale generalnie rzecz ujmując: na stronie o innej treści nie związanej z ograniczoną tematyką.

Trudnością jest zaproszenie na nią tych samych użytkowników.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Remarketing

Najlepszy Współtwórca

I tak i nie.

Remarketing jest możliwy. Problemem jest jednak zbieranie list remarketingowych na stronach o tematyce dot zdrowia.

Podpowiedź: Możesz kierować reklamy na inne listy np udostępnione z innego konta, które nie naruszają zasad śledzenia Emotikon: Szczęśliwy

Remarketing

Student ✭

hmmm to w takim razie, gdzie mogę umieścić taki tag, żebym zdobywał odpowiednich użytkowników?

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kuseek
lutego 2017

Remarketing

Najlepszy Współtwórca

Nie jest to takie proste do zrealizowania ale generalnie rzecz ujmując: na stronie o innej treści nie związanej z ograniczoną tematyką.

Trudnością jest zaproszenie na nią tych samych użytkowników.

Remarketing

Profesjonalista ✭ ✭

Jak wdrożymy kod remarketingowy, i uruchomimy kampanie to chyba nam jej nie zablokują? Tylko niektórych usług nie można reklamować...

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Remarketing

Najlepszy Współtwórca

Chyba... Emotikon: Szczęśliwy

Tu nie chodzi o to że nie wolno reklamować lecz o to, że nie wolno śledzić (zbierać i przetwarzać i wykorzystywać zebranych danych obejmujących stan zdrowia).

Po stwierdzeniu naruszenia zamknięta zastaje lista remarketingowa, przychodzi wiadomość z informacją i ostrzeżeniem.

Blokowane są nawet listy, które służą do wykluczeń a nie kierowania. 

Remarketing

Profesjonalista ✭ ✭

@Lech Krupa

To jak mam klienta, który zajmuje się medycyną estetyczną, to jak zacznie zbierać listę remarketingowa to mogą zamknąć mu konto?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Remarketing

Najlepszy Współtwórca

Do tej pory, przy takim naruszeniu zasad, spotkałem się z restrykcją w postaci blokad list. Ale w przesyłanej wiadomości i Zasadach jest informacja o możliwości innych konsekwencjach za powtórne naruszenia w tym zamknięcie konta lub kont.

Remarketing

Profesjonalista ✭ ✭

Uuu, no ale to nie dotyczy czasem remarketingu dynamicznego tylko?

No bo w końcu to że ktoś odwiedził jakąś stronę, to nie oznacza że są zbierane jego dane.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Remarketing

Profesjonalista ✭ ✭

Tzn. Głupotę napisałem, ciasteczka zawsze się zbierają przy włączonym remarketingu bo tak on działa. Chodziło mi o danych o zdrowiu.

często takie blokady się zdarzają?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Remarketing

Najlepszy Współtwórca

Z mojego doświadczenia, podobnie często jak naruszenia. W przypadkach, które poznałem restrykcje dot. list zawsze były uzasadnione. Ale te przypadki trafiają do mnie zazwyczaj po zaistnieniu restrykcji , a nie przed więc o skuteczności i częstotliwości trudno powiedzieć.

Remarketing

Profesjonalista ✭ ✭

Ale przecież w standardowym remarketingu, jak jest lekarz oferujący różne usługi (np. zabieg kwasem nie jest zabiegiem medycznym, a medycyny estetycznej i tutaj wiem że np. kwasy można reklamować, a botoks już nie)

W związku z tym, jak świadczy różne usługi (do części wynika można stosować remarketing do części nie) to jak ustawię remarketing dynamiczny tylko na zabiegi/usługi dozwolone przez adwords to lista zostanie zablokowana czy nie?

Jak ugryźć temat promocji dermatologów np?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Remarketing

Najlepszy Współtwórca

Jeśli masz wątpliwości co do Zasad Reklamowych zapytaj u źródła co jak zostanie zinterpretowane w Twoim konkretnym przypadku.

800-702-380

Remarketing

Profesjonalista ✭ ✭

@Lech Krupa Dziękuje za pomoc, tak więc zrobię :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz