AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 134 forumowiczów jest online
Obecnie 134 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Remarketing dynamiczny - w atrybut "hrental_id" można wstawić 2 id?

Nowicjusz ✭

Hi,

mam nietypową sytuację. Mam klienta który wynajmuje apartamenty osobom prywatnym. Ustawiłem remarketing dynamiczny (hotele i wynajem) i wszystko ładnie działa ale mam pytanie.

Konstrukcja strony jest taka że są podstrony które dotyczą konkretnego ośrodka (lokalizacji) na nich jest zazwyczaj jest lista apartamentów na wynajem w tym ośrodku. Przykładowo ośrodek "Tatra" ma 2 apartamenty na wynajem o hrental_id: 1234 i 1235.

Użytkownicy często nie wchodzą na konkretne apartamenty tylko zatrzymują się na podstronie danego ośrodka, a chciałbym im wyświetlać konkretne oferty, które widzieli na liście.

W parametrze hrental_id są id konkretnych apartamentów, a nie całego ośrodka. Czy na takiej podstronie ośrodka mogę w hrental_id wstawić kilka id podporządkowanych mu apartamentów? I jak powinna wyglądać wtedy jego konstrukcja?

tak?
hrental_id: '1234', '1235',

Z góry dzięki

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał W
września 2015

Dot.: Remarketing dynamiczny - w atrybut "hrental_id" można

Wschodząca Gwiazda
Wprawdzie nie ma tego napisanego wprost w dokumentacji, ale podejrzewam, że konstrukcja będzie analogiczna, jak w przypadku innych typów danych, czyli:
var google_tag_params = {
hrental_id: ['1234', '1234', '1236']
};
Czyli wiele parametrów przekazujesz w tablicy.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał W
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Wprawdzie nie ma tego napisanego wprost w dokumentacji, ale podejrzewam, że konstrukcja będzie analogiczna, jak w przypadku innych typów danych, czyli:
hrental_id: ['1234', '1234', '1236']
};
Czyli wiele parametrów przekazujesz w tablicy.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Ok, czyli te nawiasy kwadratowe są wtedy niezbędne?

Wschodząca Gwiazda
Tak, bo te nawiasy kwadratowe są po to, żeby zdefiniować tablicę.

W JavaScript możesz zdefiniować tablicę na dwa sposoby:
1. albo używając nawiasów kwadratowych: var my_array = ['element0','element1','element2'];
2. albo używając konstrukcji new: var my_array = new Array('element0','element1','element2');
Za każdym razem efekt jest ten sam.

Tworząc tag dynamicznego remarketingu tworzysz z kolei obiekt, w który ma konstrukcję par w postaci:
klucz: wartosc
W podanym przeze mnie przykładzie kluczem jest hrental_id, a wartością tablica.
Wartością może być albo pojedynczy element, albo tablica. Nie ma możliwości, żebyś jako wartość podał elementy po przecinku, bo jest to nieprawidłowa konstrukcja.
Możesz za to podać wcześniej zdefiniowaną tablicę, czyli:

var hrental_ids = ['1234', '1234', '1236'];

hrental_id: hretnal_ids
};
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Dzięki wielkie, będę testował. Jak dojdę do innych wniosków to się jeszcze wypowiemEmotikon: Mrugający