AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 133 forumowiczów jest online
Obecnie 133 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Remarketing - dlaczego widzę reklamy skoro się wykluczyłem?

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Co wg was jest nie tak z ustawieniami. Mam remarketing na stronie już dużo ponad 30 dni i wiele list. Teraz uruchomiłem kampanie remarketingową z reklamą usługi którą nie chce pokazywać osobom, które były na mojej stronie w ostatnich 30 dniach więc wykluczyłem listę odbiorców, która zawiera wszystkich z ostatnich 30 dni. Powinienem więc wykluczyć również siebie bo wchodzę na stronę przynajmniej jeden raz dziennie. A jednak widzę te reklamy. Dlaczego? 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Remarketing - dlaczego widzę reklamy skoro się wykluczyłem?

Magister ✭ ✭ ✭
Dwa pytania o cookies na początek: reklamy widzisz w tej samej przeglądarce, z której wchodzisz na stronę? nie kasowałeś cookies?

Przepraszam, jeśli nie o to chodzi, ale warto zacząć od najprostszej przyczyny.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Tak korzystam z tej samej przeglądarki ale plików cookie nie kasowałem? Czy wg Ciebie widzę reklamy bo nie wyczyściłem plików cookies?

Magister ✭ ✭ ✭
Przy wyświetlanie remarketingu w oparciu o pliki cookies i przy tej konfiguracji warunków musiałbyś mieć na dysku cookies dotyczące wizyty sprzed ponad 30 dni, ale już cookies z ostatnich 30 dni musiałyby zostać usunięte.

To nie jest więc odpowiedź na Twoje podstawowe pytanie.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Wschodząca Gwiazda
Czy to jest jedyna kampania remarketingowa jaką obecnie masz uruchomioną? Czy masz też inne działające kampanie i tam na listach możesz się znajdować?
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
Czy na pewno do tej kampanii dodałeś prawidłową listę remarketingową do wykluczeń?

Sprawdź warunki/reguły dodawania użytkowników do tej listy bo może tutaj jest coś nie tak - sama nazwa listy może Cię wprowadzać w błąd.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Mam 3 remarketingowe.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Sprawdziłem to bo też o tym pomyślałem.

Wschodząca Gwiazda
Skoro masz 3 kampanie remarketingowe, a wykluczony jesteś tylko w kierowaniu dla jednej, to może po prostu widzisz reklamy z innych kampanii?
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Nie. Każda kampania ma inne reklamy. Nie ma mowy o błędzie.

Najlepszy Współtwórca
czy możesz dokładnie rozpisać

kampania rem. 1 --> lista rem. polegająca na... podaj też wykluczające listy na czym polegają
kampania rem. 2 --> lista rem. polegająca na... podaj też wykluczające listy na czym polegają

może tak będzie łatwiej pomóc, żeby obraz był pełniejszy
Dominik Myślak