AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 90 forumowiczów jest online
Obecnie 90 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklamy remarketingowe - Jak sprawdzić czy się wyświetlają?

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Witajcie

Chciałabym wg. porad wpisać na listę swój nr IP, aby nie pokazywać swoich reklam, mimo wszystko no chciałabym zobaczyć wcześniej jak taka reklama się prezentuje.

Gdzieś czytałam, żeby nie szukać na siłę swoich reklam, że to tylko pogarsza sprawę i kumuluje się dużo wyświetleń bez żadnych kliknięć i wpływa niekorzystnie na jej pozycję w skuteczność swojego konta - ale to chyba bardziej dotyczy standardowych reklam adwordsowych (chyba).

Korzystałam z narzędzia "Podgląd i diagnostyka reklam" ale nic nie pokazuje ("Nie, Twoja reklama obecnie nie wyświetla się dla tego słowa kluczowego. Może być kilka powodów."), a też wydaje mi się, że jest to przeznaczone do standardowych reklam na słowa kluczowe - nie remarketing.

Czy jest jakieś narzędzie lub sposób podglądu tych reklam zwłaszcza graficznych bannerów?

Swoją drogą pewnie, żeby na żywo wyszukać ją w internecie mam za mały budżet i zanim coś znajdę już jest wyklikana hmmm.... zwiększyć budżet dla testu i szukać dalej?

Boję się tych statystyk, wszystko ślicznie pięknie mamy podane statystyki wyświetleń w wielu tysiącach i paru kliknięć, pieniądze topnieją, a nawet nie widziałam nigdy swojej reklamy - konkurencja natomiast na potęgę wszędzie w ilościach aż kujących po oczach.

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Alicja D
marca 2016

Dot.: Reklamy remarketingowe - Jak sprawdzić czy się wyświetlają?

Wschodząca Gwiazda

By zwiększyć sobie "szansę" na wyświetlenie własnej reklamy graficznej w remarketingu możesz wyczyścić ciasteczka w przeglądarce, następnie wejść na stronę by spełnić kryteria listy i wówczas polatać po różnych stronach, gdzie wyświetlanych jest dużo banerów.

Natomiast to, że nie widzisz swoich reklam, a widzisz konkurencję może po prostu oznaczać, że konkurencja ma wyższe stawki lub jakość (albo i jedno i drugie) i Twoje reklamy po prostu przegrywają w aukcji. Ale w innych aukcjach z innymi reklamodawcami mogą wygrywać (i wygrywają - skoro masz i wyświetlenia i kliknięcia).

Więc się tak bardzo nie przejmuj, bo to w końcu nie Tobie mają się wyświetlać Twoje reklamy Emotikon: Szczęśliwy

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca
Narzędziem podglądu nie sprawdzisz reklam z remarketingu.

Najprostszą metodą może okazać się to, że wchodzisz na swoją stronę www (tam gdzie masz ustawione reguły remarketingu), a później przechodzisz np. na wp.pl, onet.pl czy youtube.com i może pojawią się Twoje reklamy. Czyli próba wywołania własnej reklamy po tym jak odwiedziłaś Swoją witrynę.
Ale wiele może zależeć od tego jak określiliście remarketing, czyli czy od razu ma się pojawiać reklama z remarketingu użytkownikowi, który był na Waszej witrynie, czy dopiero po pewnym czasie.
Dominik Myślak
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Alicja D
marca 2016

Wschodząca Gwiazda

By zwiększyć sobie "szansę" na wyświetlenie własnej reklamy graficznej w remarketingu możesz wyczyścić ciasteczka w przeglądarce, następnie wejść na stronę by spełnić kryteria listy i wówczas polatać po różnych stronach, gdzie wyświetlanych jest dużo banerów.

Natomiast to, że nie widzisz swoich reklam, a widzisz konkurencję może po prostu oznaczać, że konkurencja ma wyższe stawki lub jakość (albo i jedno i drugie) i Twoje reklamy po prostu przegrywają w aukcji. Ale w innych aukcjach z innymi reklamodawcami mogą wygrywać (i wygrywają - skoro masz i wyświetlenia i kliknięcia).

Więc się tak bardzo nie przejmuj, bo to w końcu nie Tobie mają się wyświetlać Twoje reklamy Emotikon: Szczęśliwy

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Bardzo dziękuję Panowie za swoje cenne uwagi!

Właśnie dzisiaj całkiem przypadkiem, kiedy w ogóle nie szukałam tych reklam, pojawiła się moja - do tego w miejscu ściśle związanym z tematyką bannera Emotikon: Mrugający

Powiem szczerze że jestem totalnie zaskoczona, nie wiedziałam, że istnieją takie kryteria w remarketingu, że jeśli konkurencyjne reklamy mają lepszą jakość czy stawki to może to mieć wpływ jaka reklama pojawi się danemu użytkownikowi. Bardzo cenna uwaga. Dziękuję raz jeszcze.

Wschodząca Gwiazda
Oj nie wiem, czy do końca dobrze mnie zrozumiałaś. Chodziło mi o to, że jeśli normalnie korzystasz z Internetu i odwiedzasz różne strony to trafiasz na różne listy remarketingowe, w tym na swoją własną oraz na listy konkurencji, jeśli byłaś na ich stronach.
I teraz gdy już jesteś na tych listach (na wielu różnych) to wszystkie reklamy z tych list na których jesteś mogą rywalizować o Ciebie w aukcji jeśli oprócz remarketingu nie ma innych kryteriów.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Super Emotikon: Mrugający dziękuje za rozwinięcie tych informacji widać jeszcze dużo nauki przede mną jak to wszystko na prawdę działa.

to co tutaj jest opisane, jest dobrym przykładem tego?
https://support.google.com/partners/answer/2996564?hl=pl

Magister ✭ ✭ ✭
Alicja - nauki na pewno jeszcze przed tobą wiele, ale nie przerażaj się tym - po prostu ucz się i ciesz z nowej wiedzy/umiejętności Emotikon: Szczęśliwy

Opis aukcji, do którego linkujesz jest dobrym przykładem, ale oczywiście bardzo uproszczonym, gdyż wynik jakości na poziomie 10 to jest coś, o co się staramy, a nie standard na początku... Na pewno musisz na taki wynik pracować (zamiast podwyższać jedynie maxCPC).

W pierwszym poście zastanawiałaś się też nad budżetem, który szybko jest wyklikiwany - możesz tu pracować nad jakością reklam (spadnie Ci rzeczywisty CPC), obniżyć maksymalny CPC (również spadnie Ci rzeczywisty CPC, ale też pogorszy się jakość miejsc docelowych, w których wyświetlą się Twoje reklamy, np. ograniczy tylko do tych, które konkurencja odrzuciła jako nieatrakcyjne) albo też zwiększyć budżet.

Jeśli chodzi o "atakujące oczy" reklamy konkurencji to Tomek już doradził Ci wyczyszczenie ciasteczek, a ja dopowiem, że do czasu aż poprawisz jakość reklam musiałabyś walczyć stawkami, a to droga donikąd. Zacznij więc od dopracowania reklam (wzrost CTR będzie znakiem, że je poprawiłaś), a dopiero gdy względny CTR będzie dawał Ci szansę na nawiązanie walki z konkurencją ewentualnie zwiększ stawki. Powodzenia.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

@Alicja D - w tych przykładach w dokumentacji, do której wstawiłaś link, są niestety błędy więc ostrożnie z analizą.

Chodzi o tą tabelkę na dole i opisy do niej.

Więc lepiej popatrzeć na wersję angielska dokumentacji, gdyż patrząc na polską ciężko dojść skąd się biorą poszczególne liczby.

https://support.google.com/partners/answer/2996564?hl=en

Poprawnie powinno być tak (tam gdzie w oryginale są błędy zaznaczyłem na czerwono jak powinno być poprawnie):

Jeśli Alicja uzyska łącznie trzy kliknięcia, za pierwsze kliknięcie zapłaci tyle samo, co Robert. Za kolejne dwa zapłaci 9,01 PLN, czyli cenę wymaganą do przewyższenia rankingu Roberta. Jej koszty wyglądałyby wówczas następująco:

Kliknięcia CPC Łączny koszt
1 3,01 PLN 3,01 PLN
2 9,01 PLN 18,02 PLN
Łącznie: 3 Rzeczywisty CPC: 7,01 PLN Łącznie: 21,03 PLN

Jej rzeczywisty CPC wyniesie 7,01 PLN, czyli łączny koszt podzielony przez liczbę uzyskanych kliknięć.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Dzięki Marek będę o tym pamiętać.
Zdaję sobie sprawę, dzisiejsza reklama to już nie to samo co dajmy na to 5 lat temu ;p Okrutnie się to wyspecjalizowało.

Nowicjusz ✭ ✭
Dziękuję raz jeszcze Emotikon: Mrugający ...wprawne oko Emotikon: Mrugający hehhh