AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 111 forumowiczów jest online
Obecnie 111 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklama zaakceptowana, wyświetlana, ale brak życia...

Nowicjusz ✭

Mianowicie zawsze bez problemu tworzyłem reklamy. Było wszystko dobrze do pewnego czasu, kiedy zablokowali mi kartę. Chciałem dokonać płatności, a nie wiedziałem, że nie mam pieniążków na koncie. Kartę na chwilę zablokowali, żadna reklama nie chciała się zaakceptować. Teraz dokonałem płatności, reklamy zostały zaakceptowane, co więcej mają stan: "wyświetla się". Jednakowoż nie przybywa żadnych wyświetleń, nic. Jakby kompletnie nie było życia.

Z czego to może wynikać? Jakieś niedopatrzenie? Czy może Adwords coś robią?

 

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Reklama zaakceptowana, wyświetlana, ale brak życia...

Najlepszy Współtwórca
czy odpowiednio masz ustawiony przedział czasowy - nad wykresem po prawej
kiedy robiłeś płatność?
czy diagnozowałeś słowa kluczowe?
czy sprawdziłeś narzędziem podglądu reklam czy się wyświetlają?
czy może w wyszukiwarce szukałeś reklam?
Dominik Myślak

Dot.: Reklama zaakceptowana, wyświetlana, ale brak życia...

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Witam,

Remigiuszu, czy mógłbyś sprawdzić ustawienia kampanii, żebyśmy byli pewni, że od tej strony wszystko działa poprawnie? Następnie, gdybyś mógł np. podpowiedzieć, jaki to typ kampanii: sieć wyszukiwania, sieć reklamowa, kampania wideo? Częstym powodem tego, że zatwierdzone reklamy nie wyświetlają się np. w sieci reklamowe czy np. na YouTube (jeśli są to kampanie wideo) są niestety zbyt niskie stawki CPC, CPM lub CPV. Czy dokonywałeś ostatnio jakichś zmian w stawkach (zmniejszałeś je)?

Odpowiedź na powyższe pytania pozwoli nam trochę bardziej zlokalizować problem.
Dziękuję i pozdrawiam,
KarolinaP

Dot.: Reklama zaakceptowana, wyświetlana, ale brak życia...

Nowicjusz ✭

Jakbyście mogli mnie kierować krok po kroku. Cóż, jestem amatorem i reklamy robię tylko żeby tak trochę ludzie o mnie usłyszeli. Nie jestem do końca zorientowany na tej stronie.

Co do reklam, jeszcze raz proszę o wyrozumiałość i toporne, jak krowie na rowie wyjaśnienie.
Sprawa jest taka, że reklam zrobiłem już dużo, zawsze robiłem w ten sam sposób i zawsze było dobrze.

Dot.: Reklama zaakceptowana, wyświetlana, ale brak życia...

Nowicjusz ✭

@KarolinaP

Reklama jest wideo, na YT. Ze strony ustawień wszystko wygląda normalnie. Budżet dzienny ustalony, lokalizacje, preferencje językowe. Wszystko tak jak zawsze w innych działających reklamach.

Co do stawek to dość śmieszna sprawa, ponieważ każda reklama, którą robię, to cała nowa kampania reklamowa. Nie wiem czy tak powinno się robić czy nie. Jedną z wartości jaką należy podać to maksymalny koszt za kliknięcie, coś takiego. Zwykle w nawiasie obok okienka są napisane standardowe wartości, załóżmy od 0,03 zł do 0,20 zł. Ja wartość zawsze dobieram taką, aby w prognozach po lewej stronie monitora zielony pasek zapełniał cały tamten obszar, a przewidywana liczba wyswietleń była jak największa. Więc chyba z tym nie robię nic źle.

Wybaczcie że piszę jak do, za przeproszeniem debili, ale to ja w tym wypadku jestem idiotą i kompletnie nie umiem posługiwać się AdWords'ową nomenklaturą. Mam nadzieję, że zrozumiecie co miałem na myśli Emotikon: Szczęśliwy

Dot.: Reklama zaakceptowana, wyświetlana, ale brak życia...

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Temat reklamy wideo jest bardzo świeży i nie tylko ty się w tym gubisz. To jedno z pierwszych, o ile nie pierwsze zapytanie w tym temacie.

 

Przyczyn, z powodu których reklama nie jest emitowana może być jak zwykle wiele. Po pierwsze sprawdź czy na pewno masz środki na koncie, które umożliwią emisję reklamy. Jeżeli środki zostały dodane dzisiaj, to mimo że są na koncie mogły nie zostać jeszcze przetworzone.

 

Po stronie samej konfiguracji kampanii wideo możesz sprawdzić czy nie kierujesz jej zbyt wąsko lub czy nie wykluczyłeś formatów reklam, na których ci zależy.

 

 

Także wybierz zakładkę Reklamy i wyedytu istniejącą reklamę.

 

 

video2.jpg

 

Po wyedytowaniu reklamy możesz podejrzeć na jakie formaty chcesz kierować reklamę. Poniższa reklama może być emitowana tylko w wyszukiwarce na YouTube (Trueview in-search).

video1.jpg

 

 

Cały czas na tej samej stronie edycji reklamy sprawdź na dole czy jest ona przypisana do odpowiednich grup docelowych:

 

grupy-docelowe.jpg

 

 

 

Możesz też sprawdzić same grupy docelowe, czyli zakładka Cele.

 

cele.jpg

 

 

Zobacz czy zbyt bardzo nie zawęziłeś kryteriów kierowania reklamy.

 

cele3.jpg

 

 

 

Zobacz czy masz zdefiniowane słowa kluczowe wyszukiwane w YouTube. Tylko wtedy reklama będzie pokazywać się w in-search.

 

cele4.jpg

 

 

 

Na poziomie ustawień samej kampanii możesz sprawdzić czy nie masz ograniczenia liczby wyświetleń, kierowania na niewłaściwy język/kraj, czy ustawionego harmonogramu.

 

ustawienia.jpg

 

ustawienia3.jpg

 

 

 

 

Zobacz jaki masz współczynnik obejrzeń (VTR), klikając kolumny/Dostosuj kolumny i zaznaczając tak jak poniżej. To jest taki odpowiedni CTR-a ze zwykłych kampanii. Jeżeli jest zbyt niski, może być problem z emisją reklamy.

 

wsp-obejrzen.jpg

 

 

Na koniec sprawdź swoje stawki za obejrzenie CPV. Jeżeli są zbyt niskie, reklama nie będzie emitowana.

 

 

 

Dot.: Reklama zaakceptowana, wyświetlana, ale brak życia...

Magister ✭ ✭ ✭

Remigiuszu,

 

po pierwsze, nie nazywaj siebie idiotą, bo to całkowicie zrozumiałe, że możesz się nie znać na programie AdWords, a tym bardziej na kampaniach wideo, które (jak wspomniał Krzysztof) dopiero raczkują na polskim rynku. Zatem brawo za odwagę w tworzeniu kampanii wideo! Emotikon: Szczęśliwy

 

Po drugie, po to istnieje nasze Forum, żeby osoby bardziej doświadczone w temacie AdWords mogły pomóc osobą, które stawiają dopiero pierwsze kroki. Zatem nie wstydź się, nie stresuj tylko śmiało pytaj! Chętnie pomożemy, jeśli będziemy w stanie.

 

A wracając do Twojego problemu:
Może warto zacząć od najczęstszego problemu powodującego, że reklama się nie wyświetla, czyli od statusu reklamy w koncie AdWords. Wspomniałeś, że dopiero niedawno stworzyłeś kampanię, więc upewnijmy się jeszcze raz, że reklamy wideo zostały już sprawdzone przez Zespół Sprawdzania Reklam. Zwykle trwa to do trzech dni roboczych.

 

1. W koncie AdWords kliknij na swoją kampanie wideo, a następnie na kartę "Reklamy".
2. Powinnieneś zobaczyć tam swoją reklamę, a koło niej kolumnę "Film wideo" oraz kolejną "Stan".
3. Sprawdź, jaka informacja pojawia się w kolumnie "Stan".
4. Jeśli pojawia się informacja "Wyświetla się", to w tej kwestii wszystko jasne-reklama jest sprawdzona. Jeśli widzisz inny stan reklamy, jak np. "W trakcie sprawdzania", to oznacza to że brak wyświetleń reklamy wynika z faktu, że nie została ona jeszcze niestety sprawdzona przez Zespół Sprawdzania Reklam.

 

Screen Shot 2013-07-17 at 10.29.17 AM.png

 

Czasami zdarza się nawet, że reklama jest jeszcze w trybie sprawdzania, ale generuje już nieliczne wyświetlenia. Jednak dopiero po zakończeniu sprawdzania, reklama jest wyświetlana na tyle często, na ile pozwala na to budżet kampanii.

 

Jeśli reklama jest jeszcze sprawdzana, to pozostaje tylko odrobina cierpliwości i reklama wkrótce powinna zostać sprawdzona. Jeśli minęły już 3 dni robocze od dodania reklamy, to możesz też skontaktować się z Zespołem Pomocy (prawy górny róg na Forum: "Kontakt z Google") i poprosić o sprawdzenie reklamy. 

 

Pozdrawiam,

KarolinaP

 

 

 

Dot.: Reklama zaakceptowana, wyświetlana, ale brak życia...

Nie dotyczy
Raczej nikt na tym forum Ci nie pomoże. Przykro mi to pisać ale większość nawet nie słyszała o tym problemie. A problem jest i to już dość długo. Wątek na ten temat założyłem na forum po angielsku - link poniżej:

https://www.en.adwords-community.com/t5/Community-lounge/Adwords-fail-after-enhanced-campaign-update...

I radzę od razu dzwonić do supportu adwords i zgłosić problem.
Liczę tylko, że 22 lipca duuuużo więcej ludzi będzie miało ten problem i wtedy może ktoś się tym bardziej zainteresuje.

Dot.: Reklama zaakceptowana, wyświetlana, ale brak życia...

Nowicjusz ✭
Potwierdzam - Google ma konkretny problem, bo już od 2 tygodni z nim walczy i nie potrafi nic zrobić Emotikon: Smutny Trzeba im to zgłaszać, bo jak widać, na razie jego rozwiązanie nie ma wysokiego priorytetu. Im więcej ludzi zgłosi, tym szybciej naprawią.

Dot.: Reklama zaakceptowana, wyświetlana, ale brak życia...

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

To chyba dobrze, że inni nie spotkali się z tym problememEmotikon: Szczęśliwy

 

Odpaliłem kampanię testową 2 dni temu, dzisiaj została zaakceptowana, reklama się emituje (grafika poniżej).

 

Podaliśmy kilka możliwych rozwiązań, jeżeli żadne z nich nie jest trafne najlepiej skontaktować się bezpośrednio z pomocą AdWords.

 

 

Przy okazji ciekawa obserwacja. Jak widać poniżej, w kampaniach wideo budżet dzienny może zostać przekroczony ponad 100%. Dzieje się tak ze względu na dużą popularność tej formy reklamy na yt, po prostu nie zdążyła się wstrzymać. W ciągu miesąca średnia liczba dni, czyli 30,4 pomnożona przez średni budżet dzienny nie może zostać przekroczona (link).

 

yt.jpg

Dot.: Reklama zaakceptowana, wyświetlana, ale brak życia...

Nie dotyczy
Jestem w kontakcie z supportem adwords od dwóch tygodni. Niestety, na razie bez efektu. Założyłem nawet nowe konto na adwords i odpaliłem nową kampanię - po zaakceptowaniu to samo - i odpowiedź z supportu adwords jest taka sama - programiści z google pracują nad problemem. Już od dwóch tygodni pracują.

Dot.: Reklama zaakceptowana, wyświetlana, ale brak życia...

Magister ✭ ✭ ✭
Ten problem jest niestety związany z tym, że zmieniany jest backend AdWords. Jest to robione w celu zwiększenia możliwości kierowania reklam na YouTube i w celu umożliwienia stosowania bardziej zaawansowanych opcji kierowania reklam TrueView.

Zdaję sobie sprawę, że jest to kłopot. Udało mi się uzyskać informację, że ten problem powinnien zostać rozwiązany do końca tego tygodnia.

Pozdrawiam,
KarolinaP