AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 91 forumowiczów jest online
Obecnie 91 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklama komornika

Nowicjusz ✭

nie mogę znaleźć info nt ograniczeń reklamowania  komornika . Czy można reklamować w adwords komornika po frazie komornik + miasto ?

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paweł
września 2015

Dot.: Reklama komornika

Magister ✭ ✭ ✭
Witam,

w AdWords nie ma zasady mówiącej o ograniczeniach w przypadku reklamowania tego typu usługi. Należało by się jednak dowiedzieć, czy nie reguluje tego jakoś prawo polskie, ponieważ, z tego co mi wiadomo, prawo polskie reguluje np. reklamę dot. usług prawniczych i występują tam jakiegoś rodzaju ograniczenia.

Ogólnie jednak, tak jak wspomniałam, AdWords nie ogranicza reklamy dla usług komorniczych.

Pozdrawiam,
Karolina

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Profesjonalista ✭

Nie widzę nigdzie informacji związanej z zakazem reklamowania komornika. 

Widzę za to, że na niektóre miasta reklamy sie jak najbardziej wyświetlają

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paweł
września 2015

Magister ✭ ✭ ✭
Witam,

w AdWords nie ma zasady mówiącej o ograniczeniach w przypadku reklamowania tego typu usługi. Należało by się jednak dowiedzieć, czy nie reguluje tego jakoś prawo polskie, ponieważ, z tego co mi wiadomo, prawo polskie reguluje np. reklamę dot. usług prawniczych i występują tam jakiegoś rodzaju ograniczenia.

Ogólnie jednak, tak jak wspomniałam, AdWords nie ogranicza reklamy dla usług komorniczych.

Pozdrawiam,
Karolina

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Takie ograniczenie prawne dotyczy np Notariuszy.

Magister ✭ ✭ ✭
Hej Paweł, czy chciałeś o coś zapytać? Twoja odpowiedź jest pusta, więc będę musiała wkrótce ją usunąć. Napisz proszę czy masz jakieś konkretne pytanie.

Dzięki i pozdrawiam,
KarolinaP

Nowicjusz ✭
Komornik powinien wiedzieć jakie ma ograniczenia . Jedyna rzecz jaka mnie interesuje to czy w przypadku płacenia za pozycjonowanie w top 10 ( odpłatne ) nie jest tym samym, co reklama w adwords. ? Skoro nie nawołuję do działania tylko informuję o istnieniu podmiotu wyświetlenie jest tylko informacją tak jak w innych pozycjach poniżej płatnej reklamy adwords....

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Kodeks etyki komornika.

Paragraf 26 : Komornik zobowiązany jest do powstrzymania się od jakichkolwiek form nieuczciwej konkurencji zawodowej, a w szczególności:

- pkt 7 "stosowania reklamy, w tym osobistej, w jakiejkolwiek postaci,"

Reasumując - nie może stosować Adwords. Podobnie co wiem to notariusze.

Adam