AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 75 forumowiczów jest online
Obecnie 75 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Pytanie odnośnie reklam dynamicznych i pliku danych

Nowicjusz ✭

Witam,

Mam pytanie odnośnie reklam dynamicznych display do remarketingu - Nie chodzi mi tutaj o PLA, tylko usługi - więc plik wgrywany do AdWords.

Mamy porównywarkę z branży finansowej.

Chcielibyśmy, aby po kalkulacji przez użytkownika porównywarki później serwować mu remarketingowe reklamy dynamiczne zwierające oferty z cenami, które wcześniej zobaczył w porównywarce. O ile w przypadku sklepu internetowego nie jest problemem stworzenie pliku feed ze wszystkimi oferowanymi produktami to jednak tutaj widzimy pewien problem - w porównywarce nie ma produktów samych w sobie są jednak oferty cenowe firm wynikające z kalkulacji użytkownika (zaznaczam, że nie chodzi tutaj o ofertę pożyczek, kredytów). Ciężko będzie stworzyć plik danych zawierający wszystkie możliwe ceny (np. od 10 zł do 3000 zł) dla każdej firmy z porównywarki (które w sumie są pobierane przez porównywarkę z zewnątrz poprzez webservice wszystkich firm widniejących w porównywarce).

Czy istnieją jakieś inne sposoby lub narzędzia umożliwiające łatwiejszą konfiguracje w takiej sytuacji? Pomoże tu API - jeśli tak to w jaki sposób? DoubleClick creative solutions? może coś innego? Z góry dzięki za pomoc Emotikon: Szczęśliwy

Jeśli jesteście w stanie pomóc w tej sprawie to będę wdzięczny Emotikon: Szczęśliwy