AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 132 forumowiczów jest online
Obecnie 132 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Przenoszenie słów kluczowych

Student ✭ ✭

Cześć.

Czy istnieje możliwość przeniesienia słów kluczowych bez utraty ich danych historycznych?

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Przenoszenie słów kluczowych

Wschodząca Gwiazda
Przenoszenie to tworzenie - czyli zaczynasz od nowa. Historia przypięta jest do struktury Kampania -> grupa reklam -> reklama -> słowo kluczowe. Kopiując słowo zmieniasz strukturę, więc nie miało to sensu ze strony marketingowej.

Adaśko

Wschodząca Gwiazda
Jakoś niedawno google podało troche szczegółow o WJ, omawia to fajnie Paulina w artykule https://www.pl.adwords-community.com/t5/Artyku%C5%82y-U%C5%BCytkownik%C3%B3w/Co-ma-wp%C5%82yw-na-Wyn...

i jest takie coś :
Google tłumaczy, że przenosząc do nowej grupy słowo kluczowe bez zmiany treści reklam i adresu docelowego nie wpłyniemy na zmianę jego wyniku jakości.

Oczywiście nie wiemy czy chodzi Ci o przeniesienie w ramach jednogo konta czy z konta na konto.

Najlepszy Współtwórca
Wszystko się zgadza w kwestii WJ.
Ale pytanie dotyczy nie WJ a danych historycznych. Więc dla jasności dane o wyświetleniach, kliknięciach itp pozostają w pierwotnym miejscu.
Oczywiście mają nadal znaczenie i mogą być powiązane z tym samym słowem pod warunkiem zachowania relacji z reklamą.

Student ✭ ✭
Chce rozbić grupy reklam bardziej szczegółowo. Mam rozumieć że jeśli w jednej kampanii przeniosę słowo kluczowe do nowej grupy i za tym słowem skopiuje tekst reklamowy ze starej grupy to WJ zostanie taki sam?

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

.

Wschodząca Gwiazda
Tak jak podaje cytat powyżej, jeżeli teksty reklamowe i docelowy url nie będzie zmieniony to WJ pozostanie bez zmian.

Magister ✭ ✭ ✭
Już padła odpowiedź na pytanie dotyczące wyniku jakości, ja natomiast w przypadku rozbijania grupy reklam na bardziej szczegółowe do nowej grupy przeniósłbym grupy słów o słabszych wynikach jakości i tym słowom zmieniłbym tekst reklamowy.

Rozbijanie grup reklam moim zdaniem warto połączyć z próbą nie tyle zachowania wyniku jakości, ile jego podwyższenia poprzez osiągnięcie jeszcze lepszego dopasowania tekstu reklamy (a także linku do strony docelowej, o ile nie jest wskazywany indywidualnie dla każdego słowa kluczowego).
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Do tej pory takie właśnie były dobre praktyki, w grupie zostawiamy słowa z wysokim WJ, a słabsze przenosimy do innych grup. Po tym co Google ogłosiło w w/w artykule to już wg mnie kwestia indywidualnego podejścia.