AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 172 forumowiczów jest online
Obecnie 172 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z wyświetlaniem reklam TrueView In-Search w YouTube.com

Nowicjusz ✭

Cześć,

Mam problem z kampanią na YouTube'ie. Chodzi o kanał pewnego salonu kosmetycznego. Stworzyłem kampanię z reklamami In-Search i skierowałem je po słowach kluczowych związanych z powiększaniem ust, redukowaniem zmarszczek itp. na woj. mazowieckie. Wszystko jest dobrze ustawione (ustawienia sprawdzone przez pracownika Google'a), ale reklam w ogóle nie widać w wynikach wyszukiwania.W statystykach widać, że reklamy wyświetliły się w ciągu ostatniego tygodnia około 70 razy, a nakładka call-t-action około 500 razy. Po wpisaniu wszystkich fraz w różnych przeglądarek, po różnych IP nie widziałem tej reklamy ani razu. Klient również. Co może być z tym nie tak?

Prowadziłem już kilka kampanii na YT i wiem, że potencjał jest bardzo ogrmny i liczba wyświetleń na różne frazy jest spora i myślę, że w przypadku tego salonu kosmetycznego również (zważywszy na liczbę filmików, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania na frazę powiększanie ust czy redukcja zmarszczek). Niestety nie wiem co w tym przypadku może być nie tak.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Marcin Wsół

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcin W
września 2015

Dot.: Problem z wyświetlaniem reklam TrueView In-Search w YouTube.com

Magister ✭ ✭ ✭
Witaj Marcinie,

ostatnio były dokonywane przez inżynierów zmiany w backendzie oraz zmiany w systemie wyświetlania reklam w kampaniach in-search. Zmiany były robione w celu przyszłego polepszenia wyświetlania i kierowania reklam. Dlatego też możesz póki co zauważać gorszy performance reklam in-search.

Tutaj więcej informacji na temat tego problemu (niestety po angielsku, ale może Google Translator pomoże, jeśli nie władasz tym językiem):

You may have noticed some changes to in-search performance recently. This is related to a backend change to our ad serving system. We made this change so that in the future, we can bring you additional targeting features for your in-search campaigns (this includes topic, interest and demo targeting, as well as remarketing and frequency capping). We’re also actively working to ensure that performance on the new backend system is similar to that on the old one. As ever, however, we suggest you monitor your account to optimize the performance of your in-search campaigns.

If you’re having difficulty serving in-search ads on certain keywords, your keyword targets are likely too specific. To address this, you’ll want to broaden the list of YouTube search keywords you’re targeting. On YouTube, it’s typically recommended to target popular YouTube searches.

Pozdrawiam,
KarolinaP

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Spróbuj podnieść stawki max CPV. Sprawdź też czy kierujesz reklamę na wszystkie grupy demograficzne i czy akurat nie jesteś w tej wykluczonej. Zobacz też na jakim poziomie jest współczynnik obejrzeń, czyli główny wskaźnik jakościowy w kampaniach wideo. Jeżeli na niskim, to trzeba nad nim popracować.

Nowicjusz ✭
Stawki podniosłem do 5zł na każdą grupę docelową, więc dość wysoko jak na YouTube'a, gdzie koszty CPV wynoszą średnio 10 groszy. Grupy demograficzne są ok, nie jestem w wykluczonej. O współczynniku obejrzeń ciężko mówić, bo dopiero 1 osoba kliknęła w reklamę.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcin W
września 2015

Magister ✭ ✭ ✭
Witaj Marcinie,

ostatnio były dokonywane przez inżynierów zmiany w backendzie oraz zmiany w systemie wyświetlania reklam w kampaniach in-search. Zmiany były robione w celu przyszłego polepszenia wyświetlania i kierowania reklam. Dlatego też możesz póki co zauważać gorszy performance reklam in-search.

Tutaj więcej informacji na temat tego problemu (niestety po angielsku, ale może Google Translator pomoże, jeśli nie władasz tym językiem):

You may have noticed some changes to in-search performance recently. This is related to a backend change to our ad serving system. We made this change so that in the future, we can bring you additional targeting features for your in-search campaigns (this includes topic, interest and demo targeting, as well as remarketing and frequency capping). We’re also actively working to ensure that performance on the new backend system is similar to that on the old one. As ever, however, we suggest you monitor your account to optimize the performance of your in-search campaigns.

If you’re having difficulty serving in-search ads on certain keywords, your keyword targets are likely too specific. To address this, you’ll want to broaden the list of YouTube search keywords you’re targeting. On YouTube, it’s typically recommended to target popular YouTube searches.

Pozdrawiam,
KarolinaP

Student ✭ ✭ ✭
Też zauważyłam u siebie ten problem.
Kampania niemal całkiem mi umarła, a wcześniej miała naprawdę fajne wyniki.
Tymczasowo pomogło dodanie nowych słów, ale teraz znowu jest coraz mniej i mniej wyświetleń.

Mam nadzieję, że niedługo sytuacja się poprawi.

Nowicjusz ✭
KarolinaP, dzięki za odpowiedź. Liczę, że sytuacja niedługo się poprawić, bo póki co nie wygląda to dobrze.

Pozdrawiam,
Marcin