AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 123 forumowiczów jest online
Obecnie 123 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z dodaniem reklam do kampanii

Nowicjusz ✭

Mam problem, nie jestem w stanie dodać reklam graficznych (flash) do kampanii. Otrzymuję komunikat "Dane obrazu są za duże." i nie jestem w stanie zapisać reklam. Próbowałem wrzucić do kampanii stare reklamy, które już emitowałem i przy nich pojawia się ten sam komunikat. Czy może ktoś już miał taki problem i rozwiązał go? Próbowałem założyć kampanię na innym koncie, ale jest ten sam komunikat. Czy jest może jakaś awaria?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Problem z dodaniem reklam do kampanii

Najlepszy Współtwórca
16 kwietnia był poruszony taki temat https://www.pl.adwords-community.com/t5/Zarz%C4%85dzanie-reklamami-i-Edytor/Dane-obrazu-s%C4%85-za-d...

Możesz sprawdzić jeszcze dokładnie wymogi co do reklam we flash.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Te nowe reklamy mogą mieć jakiś błąd, nie przeczę, chociaż grafik który przygotował te reklamy robi to już kilka lat. Ale dlaczego nie mogę dorzucić reklam które były już emitowane. Jedna kampania skończyła się wczoraj (19.04), ale gdy próbowałem dorzucić reklamę z tej kampanii do innej, otrzymałem ten sam komunikat. Próbowałem dorzucić również reklamy które emitowałem w lutym i marcu i także system AdWords ich nie przyjął, twierdząc że Dane obrazu są za duże. A wcześniej przyjmował je bez problemu.

Najlepszy Współtwórca
Tak jak wkleiłem padło już podobne pytanie w krótkim odstępie czasu. Nie dodawałem w ostatnim czasie reklam flash, więc może to jakiś bug, bądź jakieś zmiany tego rozszerzenia...

Przyszło mi do głowy jeszcze jedno... biorąc pod uwagę zmiany jakie dokonuje google w sprawie reklam na telefon i wyników wyszukiwania, pamiętając o tym, że reklamy, czy jakiekolwiek elementy flash nie działają na komórkach, to może coś zmieniają w tej kwestii w AdWords.

Pewnie najlepiej zadzwonić do supportu i podpytać w sprawie reklam flash.

Na Twoim przykładzie widać, że coś z tym formatem jest nie tak, gdzie stare działające wcześniej reklamy, teraz nie są akceptowane.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Już dzwoniłem, ale nic się nie dowiedziałem.

Magister ✭
Dobrze, że skontaktowałeś się z Supportem. Otrzymałam informację, że powodem błędu była chwilowa usterka, która już została usunięta. Błąd nie powinien się już pojawiać przy wgrywaniu prawidłowych plików (najpóźniej po upływie 24h).
Pozdrawiam,
Karolina

Najlepszy Współtwórca
Czyli zapewne sugerowane jest ponowne wgranie plików, a nie czekanie na akceptacje już wgranych (jeśli z wgranymi były problemy z akceptacją).
Dominik Myślak