AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 137 forumowiczów jest online
Obecnie 137 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Pretargeting

Student ✭ ✭ ✭

Witam,

możecie mi w kilku słowach wyjaśnić czym dokładanie jest pretargeting.
I jak z niego korzystać (od strony technicznej) tj. czy tylko przez DoubleClick Ad Exchange?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Pretargeting

Wschodząca Gwiazda
Witaj,

zasada jest taka: remarketing pozwala dotrzeć do tych użytkowników, którzy byli na stronie, a pretargeting dociera do tych, którzy jeszcze jej nie odwiedzili, ale mogą być nią zainteresowaniEmotikon: Szczęśliwy

Najczęściej takich użytkowników targetuje się względem płci, wieku, zainteresowań - na podstawie wskazówek kontekstowych i behawioralnych.

Już jakiś czas temu na kontach adwords udostępniona została opcja "Podobni użytkownicy strony" - to funkcja pojawiająca się przy listach remarketingowych - dostępna tylko w kampanii na sieć reklamową. System na podstawie użytkowników, którzy byli na Twojej stronie identyfikuje nowe grupy odbiorców i kieruje do nich reklamę. To swego rodzaju pretargeting dostępny w Adwords.

Np. jeśli posiadasz listę remarketingową zbierającą osoby, które zakupiły na stronie dany produkt, system w oparciu o te dane wyszuka nowych użytkowników o zbliżonych cechach (płeć, wiek, zainteresowania, itp.) i wyświetli im reklamę - o ile włączysz ich do kampanii.

Co ważne w przypadku tej opcji aby lista podobnych użytkowników zaczęła być zbierana Twoja lista remarketingowa musi zawierać co najmniej 500 plików cookie.

Tutaj więcej informacji o samej opcji kierowania: https://support.google.com/adwords/answer/2676774?hl=pl

Pretargeting opiera się na grubej analizie użytkownika. W przypadku kampanii realizowanych w systemie Adwords warto jednak mieć nad tym kontrolę.