AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 111 forumowiczów jest online
Obecnie 111 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Poprawne grupowanie fraz w grupie reklam

Nowicjusz ✭

Witajcie,

Jakie są Wasze opinie nt. poprawnego pogrupowania grup reklam. Wstępnie mam ustalone, że frazy są wartościowe i wyglądają tak:

P. społecznościowe
pożyczki społecznościowe
pożyczka społecznościowa

P. prywatna
pożyczka prywatna
prywatna pożyczka

P. bez zaświadczeń
pożyczki bez zaświadczeń
pożyczka bez zaświadczeń

Tworzę 3 grupy reklam:

Dla pierwszej grupy stosuję tylko

- pożyczki społecznościowe (nie ma potrzeby dodawania l. mnogiej) na razie chciałbym szeroko puścić więc nie daje dopasowań. Wykluczenia na frazy: -prywatna -bez zaświadczeń

Dla drugiej grupy reklam:

- pożyczka prywatna, wykluczenia: -bez zaświadczeń -społecznościowa 

Dla trzeciej grupy reklam:

- pożyczka bez zaświadczeń Wykluczenia na frazy: -prywatna i społecznościowa 

Czy wg Was to jest dobra praktyka? Może macie inne doświadczenia?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Poprawne grupowanie fraz w grupie reklam

Student ✭ ✭ ✭
Tak z mojej strony to dodałbym modyfikatory dopasowania przybliżonego aby uniknąć później ręcznego wykluczania multum słów, przy tego typu hasłach może Ci uruchamiać słowa na bardzo rózne frazy. Myślę, że zastosowanie moyfikatorów zaoszczędziłoby trochę czasu w późniejszym etapie kampanii.

Co do głównego pytania to raczej stosowałbym dodatkowo odpowiednie dopasowania dla słów kluczowych ale w tej kwestii sam jestem ciekaw co powiedzą bardziej doświadczeni koledzy Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭

Dzięki za odpowiedź.

Mnie szczególnie interesuje opinia co do wykluczeń, nie tracąc szans na wyświetlanie (udział w aukcjach).

Najlepszy Współtwórca
Tak, Twój tok rozumowania jest poprawny, ale ja też użyłbym chociaż modyfikatora - zresztą sam się przekonasz, bo wykluczenie fraz z dwóch pozostałych grup Ci nie wystarczy i będziesz walczył z masą niepotrzebnych fraz.

Ale to kwestia systematyczności i może rozpoczęcia budowania kampanii od planera słów kluczowych by od razu zadbać o masę wykluczeń.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda

Grupowanie masz poprawne, ale koledzy ci dobrze radzą abyś zrobił dopasowania, bo polegniesz z wykluczeniami. Ja bym zrobił :

P. społecznościowe
[pożyczki społecznościowe]
"pożyczka społecznościowa"
+pożyczka +społecznościowa

P. prywatna
[pożyczka prywatna]
"pożyczka prywatna "
+pożyczka prywatna

P. bez zaświadczeń
[pożyczki bez zaświadczeń]
"pożyczka bez zaświadczeń"
+pożyczka +bez +zaświadczeń