AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 130 forumowiczów jest online
Obecnie 130 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Połączenie kont a listy remarketingowe

Nowicjusz ✭ ✭

Korzystam z funkcji remarketingowych aktywowanych przy usłudze w analyticsie.

Czy jak połączę konto analytics z adwordsem (będąc adminem tu i tu), a następnie jakaś inna osoba, która ma tylko admina w adwordsie będzie chciała utworzyć listę remarketingową w adwordsie da radę to zrobić? Czy musi mieć dostęp do analyticsa, żeby tam te listy tworzyć i udostępniać do adwordsa?

Dzięki!

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Wschodząca Gwiazda

Można zrobić listy remarketingowe przez AdWordsa (ale trzeba zaimplementować pewien kod, w kodzie strony www) oraz w GA, o których wspominasz. To są dwie różne metody tworzenia list remarketinogwych. 

Nowicjusz ✭ ✭

Mi chodzi o to czy jak połączę konta analyticsa z adwordsem to czy mogę z automatu robić listy w adwordsie, bazując na remarketingu analyticsa? Czy żeby robić w adwordsie to i tak muszę dodać tag remarketingowy?

Wschodząca Gwiazda

Jak połączysz konta AdWords i GA, to możesz w GA robić listy remarketingowe bez dodatkowego kodu. 

Wschodząca Gwiazda

Janusz - jeżeli chcesz korzystać z list remarketingowych Analytics to możesz je tworzyć tylko w Analytics i każdorazowo podczas tworzenia listy musisz wybrać konto docelowe odbiorców (czyli konto AdWords). A żeby móc to robić użytkownik musi mieć uprawnienia do edycji na poziomie usługi w Google Analytics.

Natomiast jeśli chcesz tworzyć listy z poziomu AdWords to musisz wstawić na stronę tag remarketingowy AdWords  - wystarczy jeden tag na wszystkich stronach - i potem możesz tworzyć już nowe listy w AdWords na podstawie różnych kryteriów.

Tomasz Ciepłucha