AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 204 forumowiczów jest online
Obecnie 204 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Podmiana numeru telefonu na stronie

Student ✭

Witam,

Chciałbym wypróbować funkcję podmiany numeru telefonu na stronie. Zrobiłem wszystko zgodnie z manualem:

https://support.google.com/adwords/answer/6095883?hl=pl

W etapie III wykorzystałem przykład 2. Sprawdziłem po kilku godzinach czy podmiana działa na stronie na czystej przeglądarce i niestety nie działa. W samych ustawieniach całej usługi i kodzie do wstawienia nie ma większej filozofii... Czy uruchomienie tego wymaga jakiejś wiedzy tajemnej czy coś jednak źle zrobiłem...

Tag Assistant zgłasza mi na zielono: Website Call Metrics > Initialized Onload.

W razie potrzeby mogę podać na prv adres strony. Jeśli ktoś może mi coś doradzić to będę dźwięczny. Pozdrawiam, Ł.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Podmiana numeru telefonu na stronie

Wschodząca Gwiazda
Musisz zdawać sobie sprawę z dwóch rzeczy:
1. żeby numer był podmieniany musisz wejść na stronę przez reklamę adwords (albo wcześniej kliknąć reklamę adwords)
2. numer nie jest podmieniany zawsze

Podaj adres strony na priv to rzucę okiem na to.
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda

Masz źle zdefiniowaną funkcję "callback".

Zamiast tego, co jest teraz (w linii 71 w podglądzie źródła) powinieneś mieć (podaję tylko pierwszą linię):

var callback = function(formatted_number, mobile_number) {

Tomasz Ciepłucha

Student ✭
Cześć,

Dzięki za szybką odpowiedź. Podmieniłem kod i zobaczę za jakiś czas czy działa. Myślałem, że te wartości to zmienne, które trzeba podmienić. Przynajmniej tak na moje oko wynikało to z komentarza w manualu.

Wschodząca Gwiazda
Sprawdziłem i teraz powinno być już dobrze. Nie ma błędów, a po wywołaniu z konsoli funkcji callback("123-456-789","123-456-789"); numer jest podmieniany.
Więc będzie działać, ale nie jestem w 100% pewien, czy o takie działanie Ci chodziło, gdyż dokładnie to samo można było uzyskać bez stosowania pomocniczej funkcji "callback". Wystarczyło tylko do numeru dodać klasę css "number".
Tomasz Ciepłucha

Student ✭
Witam,
Przedświąteczna gorączka nie pozwoliła mi tematu ogarnąć do końca...

Pierwszy raz korzystałem z tej funkcjonalności. Jeśli dobrze rozumiem to wystarczy ustawić konwersję na połączenie i nie trzeba dodawać tego kawałka kodu, w którym zrobiłem błąd? Wystarczy kod konwersji w <head> i id="number" w odpowiednim miejscu na stronie?

Drugie pytanie powiązane z tematem. Klient zgłosił mi, że ma bardzo słabą jakość połączeń przekierowywanych przez numer Google (bardzo ciche lub z zakłóceniami). Zwykłe połączenia są ok więc to nie wina telefonu. A brak numeru dzwoniącego uniemożliwia oddzwonienie. Czy też się spotkaliście z takim przypadkiem? Pozdrawiam, Ł.

Wschodząca Gwiazda
Nie trzeba używać funkcji callback, jeśli nie chcesz dokonywać jakichś dodatkowych operacji na kodzie, tylko po prostu podmienić numery.
Przy standardowej implementacji używasz klasy CSS do identyfikowania elementów do podmiany, nie identyfikatora id.
Przeczytaj dokładnie część pomocy w sekcji:
"Etap III: Utwórz fragment kodu JavaScript, który będzie wyświetlać numer przekierowania telefonu Google"
na stronie
https://support.google.com/adwords/answer/6095883?hl=pl
Tam jest to wszystko dokładnie objaśnione.

Jeśli chodzi o jakość połączenia to nic nie wiem na ten temat, bo sam z tej opcji nie korzystam - w sensie do mnie nikt nie dzwoni.

A numer telefonu dzwoniącego powinien się normalnie wyświetlić.

Na stronie pomocy: https://support.google.com/adwords/answer/2454052
w części "Odbieranie połączeń z numerów do przekazywania połączeń" możemy przeczytać:
"Jeśli korzystasz z funkcji nazwy rozmówcy, będzie ona działać w zwykły sposób. Numer dzwoniącego pojawi się, mimo że połączenie jest przekierowane przez numer Google do przekazywania połączeń."

Tomasz Ciepłucha

Student ✭
Ok, dzięki za info. Przykład nr 2 został mi polecony na infolinii AdWords więc taki zastosowałem bez wnikania w szczegóły. Zmieniam więc na opcję 1.

A jeśli chodzi o słabą jakość połączeń i brak numeru dzwoniącego to taką uwagę zgłosił mi Klient. Na sobie jeszcze nie testowałem tego rozwiązania. Zobaczę czy tak samo będzie się działo po zastosowaniu opcji 1. Może to wywołanie zwrotne, etc. w opcji 2 coś krzaczy...