AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 125 forumowiczów jest online
Obecnie 125 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Podgląd listy produktów w Adwords (PLA)

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam,

Jak/gdzie zobaczyć zaakceptowaną na koncie merchant listę produktów w utworzonej kampanii produktowej z poziomu Adwords? (jakiś podgląd na listę) Chodzi o to abym mógł sprawdzić np. filtrowanie po marce, czy rzeczywiście dana kampania zawiera wybrane produkty.

Pozdrawiam

Marcin

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: marcin g
września 2015

Dot.: Podgląd listy produktów w Adwords (PLA)

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Standardowe kampanie PLA zostaną wycofane do końca sierpnia 2014. Wcześniej czy później trzeba będzie wykonać upgrade PLA do Kampanii Produktowej (Shopping campaign).

Nowe kampanie produktowe dostępne są od lutego. Można ją utworzyć poprzez:

produktowa2.png

Kroki uaktualnienia standardowych PLA do kampanii produktowych:

uprade=pla.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Dot.: Podgląd listy produktów w Adwords

Wschodząca Gwiazda
Wchodzisz w kampanie listy produktów i potem w zakładke produkty->filtr-> wybierasz jaki chcesz filtr i pokazuję Ci liste produktów
http://i.imgur.com/qWjjY3P.png

Nowicjusz ✭
Niestety, nie mam takiej zakładki jak "produkty" ten zrzut to chyba jakaś stara wersja AdWords?

Kampania > Tylko sieć wyszukiwania - Reklamy z listą produktów... tu niezależnie czy ustawie wszystkie z XML czy np. filtr "Marka" w dalszej części nie mam jak sprawdzić co tam się znajduje, przeklikałem chyba wszystkie zakładki :/

Wschodząca Gwiazda
To masz starą wersje kampanii. Jak utworzysz nową to będziesz miał te opcje co na screenie.

Nowicjusz ✭
Kazda kampania wyglada tak samo, za to interefejs na Twoim zrzucie jest zupelnie inny...
http://imgur.com/3ilgF46

[ Edytowane ]

@ marcin g, tak jak pisze maciek masz stary typ kampanii. Zaktualizuj sobie do nowej kampanii produktowej. Więcej tutaj

Nowicjusz ✭
ok, to już nie mój lvl Emotikon: Język wszystko czego się uczę o kampaniach produktowych i przy okazji o AdWordsie jest na starym interfejsie, a klikając w podlinkowane hasła nie wiem nawet jak pobrać aktualizację. dzięki chłopaki, przynajmniej wiem już dlaczego...

Zaktualizuj sobie do kampanii produktowych. Będziesz mieć dostęp do nowych raportów (zakładka Wymiary). Łatwiej ocenić jakość poszczególnych atrybutów.

produktowa.png

Nowicjusz ✭
trochę zgupiałem, opcja kampani produktowej jest dostępna w adwords ale zarówno wszystkie szkolenia google jak i nasz opiekun stosuje kampanię w sieci wyszukiwania i dopiero później podpięte konto merchant w reklamach (lista produktów)... czy dobrze zrozumiałem, że lepiej od razu tworzyć kamapnię produktową? tam są właśnie opcje "grupy produktów" i "produkty" ?

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

https://www.pl.adwords-community.com/t5/Artyku%C5%82y-U%C5%BCytkownik%C3%B3w/Reklamy-w-formie-listy-...

Pańska instrukcja też tak to opisuje...

Jak zatem zaktualizować kampanie produktowe aby mieć dodatkowy widok... idąc po linkach z Pana opisu dotarłem do...

https://developers.google.com/adwords/api/docs/signingup

Na koncie GMC nie mam nawet takiej opcji jak AdWords API Center...

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: marcin g
września 2015

Standardowe kampanie PLA zostaną wycofane do końca sierpnia 2014. Wcześniej czy później trzeba będzie wykonać upgrade PLA do Kampanii Produktowej (Shopping campaign).

Nowe kampanie produktowe dostępne są od lutego. Można ją utworzyć poprzez:

produktowa2.png

Kroki uaktualnienia standardowych PLA do kampanii produktowych:

uprade=pla.png