AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 321 forumowiczów jest online
Obecnie 321 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nowy sposób prezentacji reklam w wynikach wyszukiwania?

Wschodząca Gwiazda

Czyżby nowy sposób na prezentację reklam w wyszukiwarce? Ktoś u siebie zmiany zauważył?adwords.PNG

adwords 2.PNG

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Nowy sposób prezentacji reklam w wynikach wyszukiwania?

Najlepszy Współtwórca
Tak, jest to już jakiś czas - można np. na PiO zobaczyć, że wcześniej to wyłapali.

Nie ma tła - tło jest białe, ale reklamy mimo znaczka pomarańczowego Reklama oddzielone są poziomą kreską.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Nie ścigam się z PIO Emotikon: Szczęśliwy wrzuciłam temat żeby poznać opinie bo to, że oddzielone kreską (która jest i tak ledwo widoczna) to nic. Ale tła nie ma i pojawia się nieciekawy pomarańczowy znacznik REKLAMA Emotikon: Szczęśliwy ciekawa jestem jak testy wyjdą i jakie wyniki dadzą względem klikalności w takie reklamy.

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Jeszcze odnośnie nowości...

new.png

Wschodząca Gwiazda
Tak, do tego też dotarłam. Co ciekawe zmiany i nowości w moim MCK dotyczą kont aktualnie nieaktywnych. Na jednym zmieniła się cała szata graficzna i układ, a na innych pojawiły się takie oto powiadomienia jak załączyłeś.

Poza tym wersja beta modyfikacji grupowej reklam.... jeszcze jakieś nowości?;]

Student ✭ ✭ ✭
W sumie przez kilka lat Google robił naprawdę dużo, aby wyniki z linków przypominały organic, a teraz taki wyróżnik?Emotikon: Szczęśliwy To jest zmiana o 180 stopni! Ciekawe dlaczego?

Najlepszy Współtwórca

Aby wybrać lepsze rozwiązanie, należy przetestować wszystkie wariantyEmotikon: Szczęśliwy

Magister ✭ ✭ ✭
Witajcie Moi Drodzy,

gratuluję spostrzegawczości! Od pewnego czasu niektórzy użytkownicy mogą zobaczyć reklamy AdWords ze znacznikiem "Reklama". Nie dotyczy to jeszcze wszystkich użytkowników, trwają testy i stopniowe wprowadzanie nowego wyglądu. Reklamy na żółtym tle często były mylone przez mniej doświadczonych użytkowników z organicznymi wynikami. Powodowało to sporo różnego rodzaju nieporozumień, dlatego też teraz próba wyraźnego zaznaczenia, że chodzi o reklamę. Pożyjemy, zobaczymy...Emotikon: Szczęśliwy

Także wspomniane przez Krzysztofa powiadomienia są nowością, która także nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników, ale wielu z Was może zobaczyć je już w koncie. Funkcja jest także stopniowo wprowadzana do wszystkich kont AdWords.

Fajnie, że napisaliście o tych nowościach! Dziękuję,
KarolinaP