AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 145 forumowiczów jest online
Obecnie 145 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nowa kampania - od czego zacząć

Student ✭

Witam,

 

chciałbym prosić o pomoc w zorganizowaniu pracy nad kampanią. Chodzi mi w szczególności o ustalenie pewnego harmonogramu pracy nad nową kampanią.

 

Czy odpalając kampanię dodać 5-10 słów w dopasowaniu przybliżonym na grupę, 3-4 wersji reklam. Odczekać z tydzień po czym zacząć optymalizację?

 

1) Ile słów kluczowych na grupę i w jakim dopasowaniu dać na początek?

2) Ile wersji reklam (tekstowych) dać na grupę?

3) Po jakim czasie można przystąpić do optymalizowania słów?

4) Na co zwracać uwagę przy usuwaniu/edycji słów kluczowych? CTR (jeżeli słowa jeszcze nie konwertują)?

5) Na co zwracać uwagę przy optymalizacji reklam? Usuwać te o niskim CTR?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Nowa kampania - od czego zacząć

Najlepszy Współtwórca
1) Pamiętaj, że w obrębie grupy reklam powinny pojawić się frazy podobne - ilość fraz może być różna w zależności od Twoich zamiarów - czy później będziesz wydzielał odrębne grupy dla tych lepszych fraz itp.

2) Nie przesadzać... 3-4 teksty reklam. Nie zapomnij też o tekstach na mobile. Chyba, że w ogóle nie chcesz sprawdzić tego kanału to w ustawieniach -100%.

3) Trudne pytanie. Optymalizuj jeśli ilość zebranych danych jest według Ciebie wystarczająca. Czyli, czym więcej danych, tym lepiej. Nie zrobisz optymalizacji tekstów jeśli miałeś np. tylko 10 wyświetleń i 2 kliknięcia.

4) CTR, wynik jakości, pozycja reklamy, CPC

5) Na pewno na konwersje. Te o niskim CTR mogą np. bardzo dobrze konwertować przy niskim koszcie konwersji.
Dominik Myślak

Dot.: Nowa kampania - od czego zacząć

Student ✭
Dzięki Dominik za odpowiedź.

Więc sam schemat pracy nad kampanią jest dobry? Zaczynam od ogółu: 5-10 przybliżonych słów na grupę (oczywiście powiązanych), 3-4 teksty reklamowe. A później (kiedy ilość danych na to pozwala) uszczegóławianie poprzez usuwanie słów/rozbijanie na inne grupy reklamowe, weryfikacja tekstów.

Czy może od razu skupiać się na słowach w wyrażeniu i ścisłych i komponować pod nie reklamy?

Dzięki!


Dot.: Nowa kampania - od czego zacząć

Najlepszy Współtwórca
Wszystko zależy od ilości fraz na samym początku i ilości pracy jaką chcesz poświęcić na początku.

W przypadku początkowej niewielkiej liczby fraz od razu budowałbym bardziej precyzyjne grupy reklam, teksty i dopasowania fraz - nie zapominając o tym, że w obrębie grupy bądź kampanii ta sama fraz może mieć również różne dopasowania - także nie tylko np. ścisłe, ale i modyfikator przybliżonego. Takie ustawienie da od razu skutek w postaci ścisłego kierowania plus propozycje innych fraz do wykluczeń czy nowych fraz do dodania do danej kampanii.


Jeśli tych fraz jest bardzo dużo to na pewno zacząłbym od sensownego pogrupowania ich, utworzenia tekstów reklamowych i w późniejszym czasie optymalizację pod kątem nowych fraz jak i wyciągania z grup tych najskuteczniejszych i tworzenie dla nich odrębnych grup z mocno sprecyzowanymi tekstami. itd. itp.
Dominik Myślak

Dot.: Nowa kampania - od czego zacząć

Wschodząca Gwiazda
Cześć,

z tymi słowami w dopasowaniu przybliżonym to powinieneś uważać, jeśli je używać to z modyfikatorem + przed każdym słowem, czyli np. zamiast kurs angielskiego to +kurs +angielskiego

Poza tym warto od razu dodawać słowa w dopasowaniu ścisłym i do wyrażenia. Nie ma przeciwwskazań, byś te same słowa dodał w 3 typach dopasowań.

Szukając słów możesz się opierać na danych o wyszukiwaniach Twojej strony pochodzących z narzędzi Google dla Webmasterów https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=pl oraz z takich narzędzi dodatkowych jak np. Übersuggest: http://ubersuggest.org/

Jeśli chodzi o to co optymalizować to wszystko zależy od celów kampanii i tego co mierzysz. Powinieneś optymalizować kampanię pod kątem realizacji swoich celów, a one mogą być różne.
Tomasz Ciepłucha

Dot.: Nowa kampania - od czego zacząć

Student ✭
Dziękuję za pomoc.

Pozdr