AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 134 forumowiczów jest online
Obecnie 134 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nieuczciwe kliknięcia

Nowicjusz ✭ ✭

Witam serdecznie,

Załóżmy, że na koncie widze w ciągu dnia jedno kliknięcie. Tego samego dnia dostaję wiadomość od firmy zajmującej się pozycjonowaniem, czy chce skorzystać z ich oferty. Dla mnie sytuacja jest całkiem jasna. Można starać się namierzyć adres IP firmy i go zablokować w AdWords aby już więcej nie tracić pieniędzy. Czasami adresy są zmieniane i nie jest możliwe zablokowanie ich. Czy można taką sytuację zgłosić jako Click Fraud i uznać jako nieważne kliknięcie. Czy Google mają możliwość weryfikacji takich sytuacji? Jak można skutecznie wyeliminować takie praktyki?

Dziękuję za komentarze.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Sławomir Z
września 2015

Dot.: Nieuczciwe kliknięcia

Najlepszy Współtwórca

Do znajdowania adresów ip musisz poprosić hostingodawcę o udostępnienie dziennika serwera. Tam będą dane odnośnie adresów ip. Jeśli znajdziesz ten, którego szukasz możesz go wykluczyć na koncie adwords. Twoj przypadek według mnie nie byłby uznany za niewłaściwe kliknięcie. Niestety nie wszystko da się przewidzieć i często mogą być podobne kliknięcia firm zainteresowanych współpracą itp. To po prostu reklama, którą tak budujesz by trafiać jak najlepiej do Swoich Klientów.

Druga sprawa to możesz podesłać tej firmie dane z danego dnia i przekazać serdeczne podziękowania za kliknięcie.

Podsyłam kilka linków:

Nieprawidłowe kliknięcia

Ochrona Google przed nieprawidłowymi kliknięciami

Rozwiązywanie problemów dotyczących nieprawidłowych kliknięć

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Sławomir Z
września 2015

Najlepszy Współtwórca

Do znajdowania adresów ip musisz poprosić hostingodawcę o udostępnienie dziennika serwera. Tam będą dane odnośnie adresów ip. Jeśli znajdziesz ten, którego szukasz możesz go wykluczyć na koncie adwords. Twoj przypadek według mnie nie byłby uznany za niewłaściwe kliknięcie. Niestety nie wszystko da się przewidzieć i często mogą być podobne kliknięcia firm zainteresowanych współpracą itp. To po prostu reklama, którą tak budujesz by trafiać jak najlepiej do Swoich Klientów.

Druga sprawa to możesz podesłać tej firmie dane z danego dnia i przekazać serdeczne podziękowania za kliknięcie.

Podsyłam kilka linków:

Nieprawidłowe kliknięcia

Ochrona Google przed nieprawidłowymi kliknięciami

Rozwiązywanie problemów dotyczących nieprawidłowych kliknięć

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
Tak też z reguły robię i blokuję adresy IP firm, które wykorzystują reklamy AdWords tylko i wyłącznie do przedstawiania swoich ofert. Chyba nie ma cudownego sposobu na tego typu praktyki i należy jedynie starać się blokować adresy IP (jeżeli nie są one zmieniane dynamicznie oczywiście) i wykluczać obszary z których takie kliknięcia pochodzą (jeżeli jest taka możliwość w ramach naszej prowadzonej kampanii). Myślę, że odpowiednie i umiejętne kierowanie reklam może w bardzo dużym stopniu ograniczyć tego typu działania.