AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 89 forumowiczów jest online
Obecnie 89 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów Google Ads.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Niestandardowe reguły w tworzeniu list remarketingowych

Student ✭ ✭ ✭

Witam serdecznie,

Zastanawiam się w jaki sposób mogę zbierac listy remarketingowe ze stron produktowych w przypadku gdy URLe budowane są na schemacie http://mojadomena.pl/produkt1, a nie http://mojadomena.pl/ktegoria1/produkt1.

Każdy produkt ma swoją kategorię, na jej podstawie tworzone są listy remarketingowe. Do tych list powinni być wliczani użytkownicy, którzy wchodzą bezpośrednio na stronę produktową z pominięciem stron kategorii. Czy można coś takiego skonfigurować z poziomu Menagera Tagów?

Dot.: Niestandardowe reguły w tworzeniu list remarketingowych

Magister ✭
Może warto się nad budowaniem list remarketingowych dla pojedynczych produktów? Na pewno skuteczność kampanii będzie większa. Ewentualnie trzeba rozważyć zmianę budowy URLi. Z pewnością będzie to również korzystne dla SEO.
___________________________________________________________
Otrzymałeś pomoc? Kliknij w gwiazdkę! Emotikon: Szczęśliwy

Dot.: Niestandardowe reguły w tworzeniu list remarketingowych

Student ✭ ✭ ✭

Wtedy pojawia sie pytanie jak budowac takie listy dla 100 000 produktów + ponad 800 kategorii? A później dochodzi jeszcze kwestia sprawnego zarządzania tymi listami. Przy pojedynczych produktach będzie to dość czasochlonne.
Przepisywania URL staramy się uniknąć, poniewaz może wymagać zasadniczych zmian. Pozatym w długim okresie na pewno wpłynęło by to pozytywnie na pozycjonowanie ale obawiam się że w krótkim przy zmianie adresów dla ponad 280 000 URLi może być problem ze sprawnym przeindexowaniem nawet przy 301.

Dot.: Niestandardowe reguły w tworzeniu list remarketingowych

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Jeżeli chodzi o remarketing dla dużej liczby produktów, niedługo powinien być w Polsce dostępny remarketing dynamiczny. Już teraz opcja remarketinu dynamicznego znajduje się w konfiguracji. Będzie można z niej korzystać dopiero po oficjalnej premierze Centrum Sprzedawcy (Merchant Center). Po zmianach w panelu czuć, że ten moment jest blisko. 

 

dyn.jpg

 

Co do list remarketignowych, to nie trzeba tworzyć osobnego tagu dla każdej strony produktowej. Wystarczy jeden tag remarketingowy użyty na wszystkich podstronach. Można go wkleić też za pomocą tag menedżera ale na tym kończy się jego rola. Późniejszej segmentacji można dokonać za pomocą reguł, już w samej konfiguracji AdWords (Udostępniane zasoby/Odbiorcy).

 

Nową listę opartą na regułach tworzy się na podstawie listy głównej, filtrując dane wg wskazanych warunków. W tym przypadku chodzi o użytkowników, którzy:

- byli na stronie "produkt1"

- nie byli na stronie "kategoria1"

 

W konfiguracji wygląda to tak:

 

remar.jpg

Dot.: Niestandardowe reguły w tworzeniu list remarketingowych

Student ✭ ✭ ✭

No właśnie najbardziej dynamiczne są zmiany w panelu. Zmiany funkcjonalności, tzn. np dostęp do Merchant Center, niezbędny do prowadzenia kampanii remarketingu dynamicznego firmy posiadajce Polskie dane bilingowe otrzymają podobno dopiero na początku ostatniego kwartału tego roku. Dla biznesów z danymi z krajów gdzie już działa Centrum Sprzedawców opcja ta jest prawdopodobnie dostępna już teraz.

 

Co do instalacji kodu to oczywiście rozumiem że na każedj stronie będzie on taki sam.
Najbardziej jednak frapuje mnie w jaki sposób zarządzać listami dla 100 000 produktów. Wykluczenie kategorii na podstawie URLu się nie sprawdzi. Zależy mi na tym żeby lista konkretnej kategorii była budowana na podstawie odwiedzin kategorii oraz wszystkich produktów należących do tej kategorii. Pytanie jak to zrobić w przypadku tak dużej liczby produktów oraz ich dużej rotacji (codzienne tworzenie list remarketingowych dla nowych produktów odpada - byłoby tego zbyt wiele).